Uzay mühendisliği hakkında yorumlar

Konu, 'Mühendislik Bölümleri Hakkındaki Yorumlar' kısmında Doğukan Kılıç tarafından paylaşıldı.

1. Doğukan Kılıç

Doğukan Kılıç MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Uzay mühendisliği en çok istediğim bölüm. Sizin de yorumlarınızı almak istedim uzay mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

2. Mining Engineer

Mining Engineer Late is better than never.... Yetkili Kişi Bölüm Sorumlusu

Meslek:
    M.Sc. Mining Engineer
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +57 / 0 / -0
    Üniversite:
    Politecnico Di Torino
    Eğer merakın ve hedefin bu bölümse geleceği parlak bir bölüm uzay mühendisliği uzaya gidecek araçlar ve uydular dışında otomotiv,robotik,savunma ve silah sanayi gibi alanlarda da çalışıyor. Geleceği parlak bir bölüm.

• Beğen Beğen x 1
  3. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Çok güzel bir bölüm. Geleceği de parlak geçmişi de. Bana göre mühendislik bölümleri arasındaki en zor ve en prestijli olanıdır. Eğitim sürecinde fazlası ile zorlanacaksın yurt dışında bir süre bu bölümde eğitim görmüştüm ordan tecrübe edindim. Ama hepsinin üstesinden gelip mezun olunca da ne kadar doğru bir tercih olduğunu anlayacaksın. Günümüz şartlarında yalnızca uzaya bağlı bir bölüm olmayıp seçeceğin alan derslerine göre uçak mühendisliği, otomotiv mühendisliği, haberleşme mühendisliği gibi bazı temel mühendislik alanlarına yönelme imkanı sunar. Umarım bu bölümü okuma kararından vazgeçmez ve ona göre çalışırsın. Zira üniversiteye yerleşim puanı gayet yüksektir. Muvaffak olman ümidiyle.

• Beğen Beğen x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1