Yazılım Mühendisliği Okumalımıyım?

KARA6637

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Bu sene Uludağ böteden mezun oldum. Kpssden de yüksek puan aldım bi sorun olmassa atanıcam inşallah. Kpss ye hazırlanırken ygs ve lys de girdim. Meslek lisesi çıkışlı olduğum için Bilgisayar, Yazılım, Elektrik - Elektronik (MTOK) yazma imkanım var. Düzce üniversitesinin puanları yetiyor. Tercih yapmayı düşünüyorum sizce hangi mühendisliği tercih ediyim ? Öğretmenlik yaparken okumak problem olur mu bu bölümleri bu işin içinde olanlar neler önerirsiniz ?

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Anladığım kadarıyla yazılım için belli bir altyapınız var. İmkanınız var ise bunu diploma ile taçlandırırsanız sizin için en iyisi olacak gibi.

Öğretmen olup, ayrıca üni okuyan arkadaşlarım var. Pek zorlanmıyorlar :) Okul yardımcı oluyor bu durumlarda.

Konu sahibi
Konu sahibi
KARA6637

KARA6637

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Oğuzhan hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat bilgisayar, elektrik elektronik ve yazilim mühendisliğinden hangisine gitsem daha faydali olur ? Ben ilk olarak bilgisayar düşünüyordum suan ise yazılım daha mantikli gibi geliyor tercihlerde yaklasti daha kararimi veremedim bu konu hakkinda bilginiz varsa hangisini onerirsiniz?

mstfkrkt7

MB Üyesi
Tepkiler
0
Oğuzhan hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Fakat bilgisayar, elektrik elektronik ve yazilim mühendisliğinden hangisine gitsem daha faydali olur ? Ben ilk olarak bilgisayar düşünüyordum suan ise yazılım daha mantikli gibi geliyor tercihlerde yaklasti daha kararimi veremedim bu konu hakkinda bilginiz varsa hangisini onerirsiniz?
şahsi fikrim yazılımdır.Çünkü gelmiş olduğumuz şu noktada yazılım olmadan hiç birşey çalışmaz Örn ; Akıllı telefonlar herkesin elinde

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Öncelikle belirtmek gerekir ki bilgisayar mühendisliği ile yazılım birçok noktada birbirinden uzaklaşan iki bölümdür. Eğer bilgisayarın kendisine ilgi ve merakınız varsa bilgisayar müh. öneririm. Fakat daha çok zihinsel yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü kullanarak ilerleyen ve yazılıma ilgi duyan biriyseniz yazılımı öneririm. Bilgisayar mühendisliğinde mevcut alt yapınızın yeterli olmadığı noktalarda okutmanlara bağlı kalacaksınız. Fakat yazılım için internette milyonlarca açık kaynak bulma imkanınız var. Bu da sizin yükünüzü bir nebze azaltıp eğitiminizi öğretmenlikle birlikte götürebilmenize yardımcı olacaktır.

akaynar

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Prefabrik
Gerçekten Mucahit Bey Gereken Gerekli Bize Birşey Bırakmadan Cevabı vermiş

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
Geliştirmeyi, araştırmayı ve hayal gücünüzü seviyorsanız yazılım okumanızı tavsiye ederim.

Yukarı Alt