Yurtdışında staj

Fdn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba arkadaşlar,makina mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Yurtdışında staj yapmak istiyorum 2 yıldır bir çok yere başvurdum yeterli refansım olmadıgı için ilgilenmiyorlar. Bu konuda yardımcı olur musunuz ?

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Fdn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Başvurabileceğim güvenilir yerler hakkında bilginiz var mı?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Okulların staj programları oluyor, Erasmus staj diye oraya bakabilirsin. Yurt dışında staj yapan arkadaşım vardı Erasmus öğrencisi olarak bir ona sorarım.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Fdn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Okulum bu konuda yardımcı olmuyor maalesef,yardımınız için çok teşekkür ederim

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Şuana kadar nerelere başvurdunuz? Aklınızda hangi ülkeler var?

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Fdn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Şuana kadar nerelere başvurdunuz? Aklınızda hangi ülkeler var?
Villeroy und boch,volkswagen,fraunhofer ,lamborghini sadece 1 yılda başvurup iletişime geçtiğim yerler bunlar . Önemli olan staj yaptığım şirketin iyi olması,ülke 2. planda kalıyor benim için .

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Üniv
Staffordshire University
Hangi üniversitedesin, nasıl referansların var bilmiyorum ama bu firmalara girebilmek başlı başına zordur zaten. BMW'de Türk yönetici sayısının nispeten fazla olduğunu biliyorum. Bir de oraya baş vurmayı dene. Bu arada başvurularda cover letter kullanıyor musun? Yoksa yalnızca CV ve transkript ile mi yapıyorsun baş vuruları?

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Fdn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Hangi üniversitedesin, nasıl referansların var bilmiyorum ama bu firmalara girebilmek başlı başına zordur zaten. BMW'de Türk yönetici sayısının nispeten fazla olduğunu biliyorum. Bir de oraya baş vurmayı dene. Bu arada başvurularda cover letter kullanıyor musun? Yoksa yalnızca CV ve transkript ile mi yapıyorsun baş vuruları?
Cv şeklinde yapıyorum ,cover letter hiç kullanmadım.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Üniv
Staffordshire University
Bir de cover letter ekle. Taslağını aynı tut yalnızca CV'ni göndereceğin şirkete göre isim değişikliği yap. İçerisine idealist biri olduğunu gösteren birkaç detay da ekle. Büyük firmalar senin notlarının yanı sıra geleceğin ile alakalı neler düşündüğün, planladığınla da ilgilenirler. Dilersen CV'ni ve hazırlayacağın cover letter'ı kişisel mail adresime gönder gerekli düzenlemeler varsa onlara bir göz atalım.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Fdn

MB Üyesi
Tepkiler
0
Bir de cover letter ekle. Taslağını aynı tut yalnızca CV'ni göndereceğin şirkete göre isim değişikliği yap. İçerisine idealist biri olduğunu gösteren birkaç detay da ekle. Büyük firmalar senin notlarının yanı sıra geleceğin ile alakalı neler düşündüğün, planladığınla da ilgilenirler. Dilersen CV'ni ve hazırlayacağın cover letter'ı kişisel mail adresime gönder gerekli düzenlemeler varsa onlara bir göz atalım.
Kesinlikle, çok daha iyi olur . Elinizde cover letter örnekleri var mı ? Mail adresinizi eklerseniz sevinirim.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Üniv
Staffordshire University
Şuan benim elimde mevcut yok. İhtiyaca yönelik olarak yazdığım için sonrasında elimde tutmuyorum fakat internette yeteri kadar çok örnekleri var. İngilizce kısmına çok takılma, gerekli düzenlemeleri yaparım ben.
mail adresim: m.mucahitarslan@gmail.com

Yukarı Alt