Arama Sonuçları

1. Kepchup

C programlama

İç içe sonsuz döngülerle yapabilirsiniz.
  2. Kepchup

Devre

@gereksiz1995 Elektrik tesisatlarında harmonik konusunu inceleyebilirsiniz.
  3. Kepchup

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği İnşaat Sektörü

Bir arkadaşım daha biz lisede Autocad öğrenirken halk eğitim merkezinden autocad eğitimini almıştı ve dersi dinlemesine bile gerek kalmadan yüksek notlar almayı başarmıştı. Sende eğer video bulamıyor yada tek çalışmak istemiyorsan bunun gibi ücretli/ücretsiz kursları takip edebilirsin.
  4. Kepchup

MTOK Nedir, MTOK Bölümleri

Dava açılarak olacak iş değil bu. Ancak ve ancak YÖK kararı ile biz hata yapmışız bunlar mühendis olmasın diyerek mühendislik hakkı o tarihten itibaren feshedilir. Eski mezunların mağdur olmamaları için ya Mühendisliğe tamamlama gibi bir sınav yaparlar ya da herhangi bir işlem yapmadan devam...
  5. Kepchup

stl formatından cube formatına convert etme yardım

Dostlar bir 3d Yazıcı topladım ancak toplamış bulunduğum donanım standart Arduino ve reprap sürücüleri ile olmadığından kartın şirketindeki yazılımı kullandım. Yazıcıyı çalıştırdım ve örnek basım aldım. Sorun şu ki kendi tasarladığım 3d objelerde stl, obj, creation formatları olsun hiçbir...
  6. Kepchup

Solidworks Windows 10 Kurulumu - Solidworks 2016

Link atar mısınız lütfen
  7. Kepchup

Kusursuz bir Savaş robotu

@Axell Vizyonunuz güzel Türkiye de 2 sene şampiyon olup uluslararası yarışmalarla isim duyurma herkesin isteyeceği şeydir. Misyonunuzda işin temel dinamiklerini sarsacak hatalarınız var bu nedenle başarma olasılığınız oldukça düşük. İlginçtir ki robotu nitelendirirken kusursuz diyorsunuz...
  8. Kepchup

Marmara Üniversitesi - Teknoloji Fakültesi Hakkında Yorumlar

Teknoloji Fakültesinde İngilizce hazırlık yok dolayısı ile isteğe bağlı kayıtta olamaz ancak mühendislik fakültesinden alayım diyorsan onu rektörlük kararınca yapabilirsin ki yapılacağını sanmıyorum. Teknoloji Fakültesinde İngilizce hazırlık programı gelmesi için öğrenci konseyi çalışıyor...
  9. Kepchup

Marmara Üniversitesi - Teknoloji Fakültesi Hakkında Yorumlar

MTOK kontejanı ile girenler intibak programından sorumlu olurlar. Bu programı geçmenin iki yolu vardır: 1) Muafiyet sınavına girmek. 2)Hazırlık olarak okuyup sınıfı geçmek. MTOK ile girmeyenler bu programdan sorumlu değillerdir.
  10. Kepchup

12v lityum piller ile akü

@Tekan öncelikle şunu belirtelim ki kullanmak istediğin pilin gerilim ve akım değerleri yüksek ki 24 tane pil bağlamaktan bahsediyorsun. Bu kadar pilin bağlanmasını gerektiren durum yok. Hakeza 3.7 Volt 3 Amper adet başına pilden bağlantı şekline göre çok daha büyük değerler elde edeceğinden...
  11. Kepchup

Seri LC devresi mosfet sürme

Sadece LC devresi olarak arıyorsan temel flyback topolojisine bakmalısın. Yüksek gerilim elde etme yöntemlerinden biri olan flyback devreleri genellikle tarifinize uygun mosfet sürmeye uygulanabilir. Yüksek gerilim trafoları da zaten bu mosfet sürümü ile yüksek gerilim üretir(flyback için). Konu...
  12. Kepchup

Algoritma ve Akış şeması

Dostum Çözümü ekte görebilirsin.
  13. Kepchup

Sevdiğin iş mi? İyi iş mi?

Başlığa bakılınca cevap kesinlikle sevdiğin iş der geçilir ancak açıklamada özel durum var. Öncelikle + ve - ler belirlenmiş zaten sadece iki tarafında karlı veyahut zararlı çıkabilme ihtimali kararsız kılmış. Her şey bir yana sevilen işin yapılması ve serbest olunması, aynı zamanda bir bebeğin...
  14. Kepchup

Li-ion batarya şarj devresi

Frekans, otomatik kesme olarak tabir ettiğiniz açık devre bırakma işlemini yapmak için kullanılan bir ölçüt değildir. Standart şarj olunca enerjisi kesilen bir şarj aleti yapabilirsiniz. Bunun için en kullanılan model LM337 ile yapılan devrelerdir. İnternette ufak bir araştırma sonucu istediğin...
  15. Kepchup

Hangi Fakülte

90000-200000 sıralama ile gidilecek olan mühendislik fakültesi yerine daha kaliteli bir üniversitede aynı aralıkta teknoloji fakültesine gitmek daha mantıklıdır. Hem 90000 den sonra mühendislik fakültesi olan üniversite var mı bilemiyorum... Mevcut teknoloji fakültelerinde bile bu sıralamalarda...
  16. Kepchup

IEEE MARMARA KULUBÜ FAILURE NIGHTS ETKİNLİĞİ

FAILURE NIGHTS MARMARA NEDİR? Failure Nights Marmara,IEEE Marmara Öğrenci Kolu tarafından 20 Nisan 18.00’da düzenlenecek olan ve katılmak isteyen herkese açık olan bir etkinliktir. Hayatta tecrübe ettiğimiz başarısızlıklar bizi başarıya götüren bir altın anahtardır. Thomas Edison 999...
  17. Kepchup

İnverter Devre Tasarımı (proteus İle)

schaltbild spannungswandler dc ac - Google-Suche: Buna da bir bakabilirsiniz..
  18. Kepchup

İnverter Devre Tasarımı (proteus İle)

Merhabalar, Koray şemaya dikkatli bakarsan hatayı görebilirsin ama yinede ben söyleyeyim:). Devre elemanlarının bağlantılarını takip edersen (paralel birleşen transistörler için) C1 kondansatörünü yanlış polarize etmişsin( ters bağlamışsın ). Düzelttikten sonra devre çalışmaya başlayacaktır...
  19. Kepchup

Abaküs Kitap’tan 4 set Mühendis Beyinler Takipçilerine Hediye

İstediğim Set : Yeni Başlayanlar için Programlama Seti Bölüm : Marmara/ Elektrik Elektronik Mühendisliği
  20. Kepchup

Kablosuz Elektrik Aktarımı

Kablosuz elektrik aktarımı esasında elektronların kablo kullanmadan transferi örneğin şimşek,yıldırım,ark gibi. Bunun bilimsel adı spark gap tır. Ancak kablosuz elektrik aktarımı denilince akla hep manyetizma geliyor ve tabi ki Tesla bobinleri. Ancak manyetizma kablosuz elektrik iletimi değildir...
Yukarı Alt