Hangi Fakülte

aslankral

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
yok
Teknoloji Fakültesi mi yoksa mühendislik fakültesi mi birde makine ve mekatronik mühendisliğine hangi üniversite daha iyi
(Not:Başarı sıralamanın 90000-200000 arasında düşünürsek. )

Carpediem35

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Bu konudaki bilgi düzeyimin yettiği kadarıyla: Teknoloji fakütesinde yapılan deney sayısının MMF fakültesine göre daha az sayıda yapıldığını söylemek isterim. Bu durumda üniversitenin teknoloji fakültesinde açılan derslerin yönetmeliğini okumanı tavsiye ederim. Deney konusundaki durumları ve öğretmen kadrosu çok önemlidir..

carboss

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Mühendislik fakültesi ile teknoloji fakültesi arasında ünvan , ders sayısı çeşidi farkı yoktur. Mühendislik fakülteleri 8 dönem + yaz stajlarıyla tamamlanırken Teknoloji Fakültesi 7 Dönemdir. (3.5 Sene) 1 Dönem İş yeri stajı + 2 yaz toplam 72 İş günü staj vardır.Mühenlik fakültesi öğrencileri genelde daha kalitelidir.Ama mühendislik fakültesinde de hayatının hiçbir yerinde işe yaramayacak şeylere yer vermektense Teknoloji fakültesinde uygulamalı ders almak şahsım adına daha iyi.

duhangunaydin

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Gedik Üniversitesi
Mekatronik için sakarya üniversitesini öneririm . Bende mekatronik mezunuyum ama bencillik ile Gedik Üniversitesinden mezun oldum

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
90000-200000 sıralama ile gidilecek olan mühendislik fakültesi yerine daha kaliteli bir üniversitede aynı aralıkta teknoloji fakültesine gitmek daha mantıklıdır. Hem 90000 den sonra mühendislik fakültesi olan üniversite var mı bilemiyorum...
Mevcut teknoloji fakültelerinde bile bu sıralamalarda çokta iyi imkanlara sahip olmayan bir üniversiteye gidersin.
En iyisi güzel kardeşim sen kendini biraz zorla sıralamanı yükseltmeye bak...

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Verdiğin ortalama aralığı çok gerilerde kardeşim. Çoğu insanın dediği gibi eğer çok iyi yerlerden mezun olmadıysan diplomanın ehemmiyeti ikinci plana kalmakta fakat gideceğin üniversitenin imkanları ve eğitim şekli senin geleceğini (en azından yakın geleceğini) büyük oranda etkileyecektir. Bir yere kapak atayım da gerisi gelir mantığı ile değil "Hedefim burası, buraya kapak atacağım" mantalitesi ile çalışmak sana çok daha fazla motive sağlayacaktır. Mevzu yalnızca mühendis olmak değil. Kaliteli bir mühendis olmak. Bunun için de üniversite tercihini şartları göz önüne alarak değil şartları isteklerin doğrultusunda yontarak iyi bir sonuç elde edip ona göre tamamlaman gerekiyor.

szgncvs

MB Üyesi
Tepkiler
14
Üniv
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Kağıt üstünde görülen Teknoloji Fakültesi eğitimi Mühendislik Fakültesinin çok da gerisinde kalmıyor. Hatta bazı noktalarda öne geçtiğini düşünüyorum (iş yeri eğitiminden dolayı daha uygulamaya yönelik). Ama şöyle bir husus var. Teknoloji fakültelerine giren öğrencilerin başarı sıralamaları Mühendislik Fakültesine göre daha düşük olduğu için öğrenciler eğitim seviyesini aşağı çekiyor özellikle MTOK öğrencileri (ben de MTOK ögrencisiyim kimseyi aşağılamak değil amacım). Ama kötü bir üniversitenin Mühendislik Fakültesindense iyi bir üniversitenin Teknoloji Fakültesi tercih edilebilir. Arkadaşların da dediği gibi üniversitenin imkanlarından hoca kadrosuna, kütüphanesinden ders içeriğine kadar geniş kapsamlı bir araştırma yapman gerekiyor.

Yukarı Alt