Arama Sonuçları

1. Emre202

Araba için kabuk üretimi

Merhaba arkadaşlar. Ben üniversitemde Elektromobil projesinde bulunmaktayım. yaptığımız aracın dış kabuğunun üretilmesi için bir firma arayışındayım. bildiğiniz biryer var mı yardımcı olabilir misiniz? polyester,cam elyaf falan kullanılacakbildiğiniz başka bir şey varsa kullanılan onun hakkında...
  2. Emre202

Termodinamik

Var ne için lazım satın almak mı konu fotoğrafı mı çekmemizi istiyorsunz
  3. Emre202

bu soruların cevapları olan varmı arkadaşlar acill

1 SINAV SORULARI 1. Aşağıdakilerden hangisi enerji birimi değildir? a) Joul b) Cal c) Btu d) Watt e) TEP 2. 3 L/dak debide akan bir suyun sıcaklığı 15 oC den 40 oC ye artırmak için gerekli elektrikli ısıtıcı gücünü kW olarak hesaplayınız? (1 W = 0.860 Kcal/h) a) 3,5 b) 4,2 c) 5,0 d) 6,2 3...
  4. Emre202

arkadaşlar şu soruların cevapları olan var mı? sınavda falan sorulmştur belki yardım edin acil.

Sayfa 1 / 8 1. Sanayide enerji tasarrufu projeleri kapsamında alınabilecek basit işletme önlemlerinden en az 3 adedini yazınız. 1- Tüm kaçakların onarımı 2- Optimum yanma veriminin sağlanması ve sürdürülmesi 3- Boruların bakımı ve ekipmanların yalıtımı 4- Buhar kapanlarının bakımı ve onarımı 5-...
  5. Emre202

Step Motor almak istiyorum

iyi akşamlar arkadaşlar. ben bir güneş takip sistemi yapmak istiyorum. bunun için step motorlara ihtiyacım var. panelimin ağırlığı 1.4 kg dişlilerde destekleyip döndürmek istiyorum. kullanacağım motorun nesine dikkat etmeliyim ve uygun bir site bulabilir miyim? en ucuz 60 tl görünüyor motor...
  6. Emre202

Güçlü Elektromıknatıs yapabilmek için ne gerekli?

Teşekkür ederim yardımlarınız için :)
  7. Emre202

elektromıknatıs

Telin üstüne bir kat daha tel sarmaktan bahsediyorum. Acaba mümkün mü? Farklı tel değil aynı teli bi kaç kat sarmak inşallah anlatabilmişimdir :) teşekkür ederim
  8. Emre202

peki sardığımız teli üst üste sarabiliyormuyuz? bu konu hakkında bi bilginiz varmı? bu konu kafamı tırmalıyor bir sonuca ulaşmam lazım.
  9. Emre202

elektromıknatıs

arkadaşlar. elektromıknatıs yapımında sardığımız telleri üst üste sardığımızda ne değişir? böyle birşey yapılabilir mi? acil yardım
  10. Emre202

üstadım şöyle bir soru sormak istiyorum yanlışsa affına sığınıyorum :) mesela 10cm uzaklıktaki bir noktadaki yüke uygulayacağı kuvveti nasıl hesaplarız? ve kullancağım alan, küçük ama etkili bir elektromıknatıs için ne yapmam gerek. mesela 4 cm çapında 6 cm uzunluğunda bir silindirden ne kadar...
  11. Emre202

Çok teşekkür ederim cevap için. :) Tesla bobini yapmayı biliyorum. Ben güçlü bir elektromıknatıs yapmak istiyorum mesela iki elektromıknatıs birbirini güçlü bir şekilde çekecek. Veya ağırlık kaldırabilecek. Ama bu yapacağım elektromıknatıs 4cm çapında ve 6 cm yüksekliğe sahip bir silindir...
  12. Emre202

Elektromıknatıs yapılışını YouTube gibi sitelerden öğrenebiliyoruz. Fakat gerçekten güçlü bir elektromıknatıs yapabilmek için ne gerekli? Gerilim değerini mi artıracaz, sarım sayısını mı artıracaz, bobin telini sandığımız iletkenin kalınlığı önemli mi? Bu gibi bilgilere ulaşamıyorum. Bilgisi...
Yukarı Alt