Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği vs Uçak Gövde Motor Bakımı

Konu, 'Mühendislik Bölümlerinin Karşılaştırılması' kısmında 2mehmetcan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

Uçak gövde motor bakım mı ? Gemi inşaatı ve gemi makinaları mı ?

Anketin kapanma tarihi 16 Ağustos 2018.
  1. uçak gövde motor bakım

33,3%
  2. gemi inşaarı ve gemi makinaları mühendisliği

66,7%
  1. 2mehmetcan

2mehmetcan MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Adnan Menderes Üniversitesi
    Merhabalar. adım mehmetcan çelik. öncelikle size durumumu anlatayım. Otomotiv teknolojisi önlisans bölümünden bu sene 3.00 ortalama ile mezun oldum. DGS ye girdim güzek geçti sonuçları beklemekteyim. Kafamdaki soru gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği mi yoksa Uçak gövde motor ya da uçak gövde motor bakım bölümü mü yazmalıyım karar verememekteyim. Denizleri sevdiğim için gemi daha cazip gelsede uçak gövde motor bakım ın tam içeriğini bilmiyorum uçak mühendisi olarak geçiyormu ? yoksa o celsede eğitim alabilirmiyim ? Piri reis üniversitesinden mezun olanlar ve bilgili kişiler yazarsa çok sevinirim.... iyi günler.

2. dilarabozdm

dilarabozdm MB Üyesi

Meslek:
    Makine Mühendisliği
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +2 / 0 / -0
    Üniversite:
    Gazi Üniversitesi
    gemi mühendisliği türkiyede çok gelişmiş bi bölüm değil bence. uçak daha mantıklı ayrıca piri reis dışında bi üniversite düşün derim. eğer çok iyi olduğunu düşünüyorsan odtüye gir mezun olunca garanti tai ve aselsan gibi kurumlarda işe girersin..
    Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği | Maaşları ve İş İmkanları bu yazının da sana çok faydası olacağıı düşünüyorum.. şimdiden başarılar :)

3. Emir Kalyoncuoğlu

Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    3
    Değerlendiriler:
    +60 / 1 / -0
    Üniversite:
    Yıldız Teknik Üniversitesi
    Mühendislik diploması bence bir adım daha öndedir. Ayrıca denizleri sevdiğini söylemişsin, gemi inşaatı ve gemi makineleri bölümünden mezun olduğunda belli bir süre gemi görevine çıkarsan çok fazla para kazanman mümkün. Tabi her şey para değil ben sadece geminin avantajlarından bahsetmek istedim.