Hangi mühendisliği hangi uniyi sececegim

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında Yenihesap99 tarafından paylaşıldı.

1. Yenihesap99

Yenihesap99 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Hangi uni hangi bolumi sececegimi bilmiyorum muhendis olmak istiyorum zaten fizik ve matematigide seviyorum 12. Sinif ogrencisiyim ama hangi bolumj sececegim hakkinda bir fikrim yok cok okudum baktim ne sececegime karar veremedim okuyan abilerim ablalarim varsa bana yardimci olaabilirler mi bolumlerinin universitelerinin + ve - yonlerini paylasirlarsa cok sevinirim simdiden teaekkurlee

2. Kemal Okur

Kemal Okur Yetkili Kişi Yönetici

Meslek:
    Mekatronik Mühendisi
    En İyi Cevap:
    10
    Değerlendiriler:
    +248 / 3 / -2
    Üniversite:
    Fırat Üniversitesi
    Üniversite seçimini ösym den puan aldıktan sonra aldığın puana göre üniversite seçimini yaparsın şimdi sadece bir bölüm için odaklanabilirsin.

Ben kendi bölümümden hariç okumak istediğim bölüm Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü. Bu arada ben Mekatronik Mühendisliği okuyorum. Burada bir çok kişi kendi okuduğu bölümü sana tavsiye edecektir. Yani bana sorsan bende sana mekatronik derim makineciye sorsan makinede elektrik elektronik mühendisine sorsan elektrik elektronik der. O yüzden sen bize özeli ilgi alanlarını söylersen iyi olur matematik fizik hariç çünkü onlar her mühendisliğin olmazsa olmazı.

Sizin extra kişisel becerileriniz okumak istediğinz bölümde ve bundan sonra ki yaşantınızda yardımcı olacaktir çünkü sevdiğiniz işi yapacaksınız.

Tüm mühendislik dalları ile ilgili makalelere web sayfamızdan ulaşabilirsin bölümü okuyanlar bölümleri hakkında neler anlatmış bak bakalım belki hoşuna giden bişey olur :)

Mühendislikler

• Beğen Beğen x 2
  3. tahabstnc

tahabstnc MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Ben bugün katıldım, benim de çok bir bilgim yok. Ben İTÜ de Uzay Mühendisliği istiyorum, not ortalamamı 3 veya üzeri tutabilirsem çift anadal ile hem uçak mühendisliği lisansı da almak istiyorum ama mümkün mü bilmiyorum umarım mümkündür bilen birileri varsa ve bana yazarsa sevinirim.

• Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
  4. Eyup.klarslan

Eyup.klarslan Bölüm Sorumlusu

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +4 / 0 / -0
    ANADAL
    Bilgisayar Mühendisliği ,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ,Elektrik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği, Uzay Mühendisliği de bu kategoriye dahil..
    Not:daha bir çok mühendislik dalı var bunlar sadece bir kaçı.

5. Türev

Türev MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    Orta Doğu Teknik Üniversitesi
    Ksinlikle ODTÜ yü tercih etmelisin muhendislik konusunda en başarılı universite dir ve bölüm olarak elektrik elektronik mühendisliği daha uygun olur tecrubeliyim guvenebilirsin

6. tuzla41

tuzla41 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    istanbul
    Arkadaşlar tercih edeceğiniz meslek grubunda aşağıdaki video yardımcı olabilir.

7. betusella

betusella MB Üyesi

En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +10 / 1 / -0
    Mühendislik istiyorsan ve en iyisi olmayı hedefliyorsan okulun katkısıyla teknik üniversitede okumalısın.. ODTÜ, İTÜ gibi..