Hangi mühendisliği hangi uniyi sececegim

Yenihesap99

MB Üyesi
Tepkiler
0
Hangi uni hangi bolumi sececegimi bilmiyorum muhendis olmak istiyorum zaten fizik ve matematigide seviyorum 12. Sinif ogrencisiyim ama hangi bolumj sececegim hakkinda bir fikrim yok cok okudum baktim ne sececegime karar veremedim okuyan abilerim ablalarim varsa bana yardimci olaabilirler mi bolumlerinin universitelerinin + ve - yonlerini paylasirlarsa cok sevinirim simdiden teaekkurlee

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Üniversite seçimini ösym den puan aldıktan sonra aldığın puana göre üniversite seçimini yaparsın şimdi sadece bir bölüm için odaklanabilirsin.

Ben kendi bölümümden hariç okumak istediğim bölüm Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü. Bu arada ben Mekatronik Mühendisliği okuyorum. Burada bir çok kişi kendi okuduğu bölümü sana tavsiye edecektir. Yani bana sorsan bende sana mekatronik derim makineciye sorsan makinede elektrik elektronik mühendisine sorsan elektrik elektronik der. O yüzden sen bize özeli ilgi alanlarını söylersen iyi olur matematik fizik hariç çünkü onlar her mühendisliğin olmazsa olmazı.

Sizin extra kişisel becerileriniz okumak istediğinz bölümde ve bundan sonra ki yaşantınızda yardımcı olacaktir çünkü sevdiğiniz işi yapacaksınız.

Tüm mühendislik dalları ile ilgili makalelere web sayfamızdan ulaşabilirsin bölümü okuyanlar bölümleri hakkında neler anlatmış bak bakalım belki hoşuna giden bişey olur :)

Mühendislikler

tahabstnc

MB Üyesi
Tepkiler
0
Ben bugün katıldım, benim de çok bir bilgim yok. Ben İTÜ de Uzay Mühendisliği istiyorum, not ortalamamı 3 veya üzeri tutabilirsem çift anadal ile hem uçak mühendisliği lisansı da almak istiyorum ama mümkün mü bilmiyorum umarım mümkündür bilen birileri varsa ve bana yazarsa sevinirim.

Eyup.klarslan

MB Üyesi
Tepkiler
3
ANADAL
Bilgisayar Mühendisliği ,Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ,Elektrik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği, Uzay Mühendisliği de bu kategoriye dahil..
Not:daha bir çok mühendislik dalı var bunlar sadece bir kaçı.

Türev

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Ksinlikle ODTÜ yü tercih etmelisin muhendislik konusunda en başarılı universite dir ve bölüm olarak elektrik elektronik mühendisliği daha uygun olur tecrubeliyim guvenebilirsin

tuzla41

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
istanbul
Arkadaşlar tercih edeceğiniz meslek grubunda aşağıdaki video yardımcı olabilir.

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Batman Üniversitesi
Mühendislik istiyorsan ve en iyisi olmayı hedefliyorsan okulun katkısıyla teknik üniversitede okumalısın.. ODTÜ, İTÜ gibi..

Yukarı Alt