İnverter Devre Tasarımı (proteus İle)

koray.ozdemir

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Karabük Üniversitesi
17273326_10210760988732111_586652553_o.png

Merhablar Inverter devresi yapmak ıstıyporum proteus ıle bu skeılde devreyı olusturdum ama bır turlu 220v alamadım konu hakkında yardımcı olursanız sevınırım

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Konu sahibi
Konu sahibi
K

koray.ozdemir

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Karabük Üniversitesi
Teşekkür ediyorum attığın linklerin hepsini çizmiştim ama olmadı sorunu sonunda bugün buldum ve uygulamaya geçtim.Üstteki devreyi aynen yapın arkadaşlar bu proteus programı - ucu ground ( topraklama yapmadan ) malesef ki çalışmıyor yapınca çalıştı.artık devreyı yapıncada resmını paylaşırım :) teşekkürler tekrardan.

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
Merhabalar,
Koray şemaya dikkatli bakarsan hatayı görebilirsin ama yinede ben söyleyeyim:). Devre elemanlarının bağlantılarını takip edersen (paralel birleşen transistörler için) C1 kondansatörünü yanlış polarize etmişsin( ters bağlamışsın ). Düzelttikten sonra devre çalışmaya başlayacaktır ancak proteusun hatası nedeniyle belli bir süre sonra hata mesajı alacaksın ve DC voltmetre de yükselen ve sonrasında inen değerler göreceksin...
Şimdiden kolay gelsin..:D

Konu sahibi
Konu sahibi
K

koray.ozdemir

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Karabük Üniversitesi
Teşekkür ettim proteusda çalışan farklı ama güzel bir devre var mı peki bildiğiniz.

mettino

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Selçuk, anadolu, Çömü
Merhabalar,

Devreyi Multisim ile kurdum ancak çıkıştan 220 vac alamıyorum. Arkadaşların uyarılarını da dikkate aldım ancak yinede devre çalışmıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
@mettino Multisim output'un ekran görüntüsünü görebilir miyiz?

osman birlik

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
tv tamirci
Üniv
ilkokul
Bunu yaptım 2 adet 100walt bağladım sonuç mükemmel çalıştı
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Eki Görüntüle 1273

Merhablar Inverter devresi yapmak ıstıyporum proteus ıle bu skeılde devreyı olusturdum ama bır turlu 220v alamadım konu hakkında yardımcı olursanız sevınırım
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Eki Görüntüle 1273

d1 r1 c1 yanlış proje var

Dosyalar

Son düzenleme:
Yukarı Alt