iş fıkrı

kaptankostok

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
Munzur Üniversitesi
Mrb lar arkadaşlar bizim urfa da 3 bin metre kare kapalı bir alanımız var organize sanayi de başta aşı üretmek için kurduk ama olmadı şimdi başka bir işle devam etmek istiyoruz üretim üzerine fikırlerınız varsa ve bizimle paylaşmak isterseniz mutlu oluruz tşk ederim

Kepchup

Özel Üye
Tepkiler
31
Üniv
Marmara üniversitesi
Topraksız tarım sektörüne bakmanızı öneririm. Sis ve ozon ile entegre edilen sera olarak tanımlanabilir.

mehmet konca

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
peyzaj mimarı
Üniv
Ankara Üniversitesi
Kent mobilyaları imalatı yapabilirsiniz. Doğu anadolu da özellikle belediyeler park ve rekreasyon alanlarında büyük ihtiyaç. İlk başlarda Ahşap ya da metal malzemeden başlayabiilirsiniz.

Crocs

MB Üyesi
Tepkiler
9
Üniv
YTÜ
değerli mantar ve solucan yetiştiriciliği tarzı işler bakabilirsiniz. Maliyet olarak düşüktür. Aynı zamanda topraksız tarım seraları ile ilaç yapımında kullanılan bitki yetiştiriciliğine de bakabilirsiniz. Bu konuda Çukurova Üniversitesi'nin oldukça iyi olduğunu duymuştum. Normalde serada yetişmeyen safranı serada yetiştirmeye falan başladılar.

Bir diğer alternatif ise hayvansal tohum üretimini araştırabilirsiniz (Sperm yani) örneğin bir holstein ineğin tohumu b,r dozu 150 liradan başlıyor (tükenmez kalemin içindeki pipet gibi bir pipetin içinde oluyor bir dozu)

HSamet

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Saü
az kişiyle çok kazanç üzerine bir iş düşünülmeli en başta. bayilik falan da açabilirsiniz. beton katkıları geliştirebilirsiniz. işte uzmanlık önemli oluyor ancak burada.

poyrazeserm

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Okan
hocam bilmiyorum tam olarak yardımcı olabilecek miyim ama yumurta üretebilirsiniz,yumurta üretim tesisi kurarak yeni bir iş için güzel başlangıç olabilir kar oranıda oldukça yüksek bir girişim.Bahsettiiğiniz alanda hem binlerde tavuk yetiştirebilir hemde yumurta üretebilirsiniz.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Crocs adlı kullanıcı soluncan işinden bahsetmiş. Bu konuyu değerlendireceksen kırmızı kalifornya solucanına bakmanı öneririm. Kırmızı kalifornya solucanından elde edilen gübre şuan dünyada ki en verimli gübrelerden biridir. Ayrıca bu solucanlar çok hızlı üredikleri için ufak bir yatırımdan sonra(başlangıç yatırımına bağlı olarak) karşılığını kolayca alacağını söyleyebilirim. Sadece interenete kırmızı kaliforniya solucanı yazman yeterli olacaktır. Eğer bu konuda çalışmayı düşünürsen detaylı bilgi de verebilirim :)

Baes

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Doğuş Üniversitesi
Merhaba Emir Bey bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum yeterli kaynak bulamadım yardımcı olurmusunuz ?
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Crocs adlı kullanıcı soluncan işinden bahsetmiş. Bu konuyu değerlendireceksen kırmızı kalifornya solucanına bakmanı öneririm. Kırmızı kalifornya solucanından elde edilen gübre şuan dünyada ki en verimli gübrelerden biridir. Ayrıca bu solucanlar çok hızlı üredikleri için ufak bir yatırımdan sonra(başlangıç yatırımına bağlı olarak) karşılığını kolayca alacağını söyleyebilirim. Sadece interenete kırmızı kaliforniya solucanı yazman yeterli olacaktır. Eğer bu konuda çalışmayı düşünürsen detaylı bilgi de verebilirim :)
Merhaba Emir Bey bu konuda bilgi edinecek yeterli kaynak yok yardımcı olurmusunuz?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Hangi konularda bilgi eksiğin var. Hiç araştırdın mı?

Yukarı Alt