Önemli Mühendis Beyinler Forumu İçin Öneri Ve Şikayetleriniz

Forumumuzdan memnun musunuz?

• Çok memnunum.

Oylar: 36 29,8%
  • Daha iyi olabilir.

Oylar: 80 66,1%
  • Memnun değilim

Oylar: 5 4,1%

• Seçmen sayısı
    121

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
@Oğuzhan Mallı Bey, Instagram sosyal paylaşım sitesinde Mühendis Beyinler'de yazılan bazı yazıların yazarın adı kullanılmadan yazıldığını farkettim. Bu konu ile alakalı neler yapılabilir? Yani ismi yazmamanın özel bir sebebi mi var yoksa Instagram ile ilgilienen yönetici arkadaşın dalgınlığına mı gelmiş? öğrenmek isterim.

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
@Oğuzhan Mallı Bey, Instagram sosyal paylaşım sitesinde Mühendis Beyinler'de yazılan bazı yazıların yazarın adı kullanılmadan yazıldığını farkettim. Bu konu ile alakalı neler yapılabilir? Yani ismi yazmamanın özel bir sebebi mi var yoksa Instagram ile ilgilienen yönetici arkadaşın dalgınlığına mı gelmiş? öğrenmek isterim.
Sanırım ilgilenen arkadaşın dalgınlığına geldi. Bundan sonra daha dikkatli olurlar :)

SIRRI ŞEKER

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Ozan Neşet Ertaş Anadolu Lises
Anlık chat olmalı, burdan birinin üstüne tıklayarak arkadaş ekleyebilmeli ve siz değerli yöneticilere rapor edebilmeli, her kişiye verilen bir güvenilirlik puanı olmalı. Mesela 0'ın altında olan anlık chatte konuşamamalı aynı zamanda bir kisi 20 dk icinde 3 rapor alirsa, sistem tarafindan otomatik ornegin 3 günlük chatten engellemeli. Tabi birde şu var söylemesi kolay, yaparsanız bunları inanin belki facebook gibi her telefonun parçası olan bir uygulama haline gelir. Eğer farklı fikirler isterseniz, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım, tabi sizin ikonun altina ismimi kazitmak sartiyla.

Anlık chat olmalı, burdan birinin üstüne tıklayarak arkadaş ekleyebilmeli ve siz değerli yöneticilere rapor edebilmeli, her kişiye verilen bir güvenilirlik puanı olmalı. Mesela 0'ın altında olan anlık chatte konuşamamalı aynı zamanda bir kisi 20 dk icinde 3 rapor alirsa, sistem tarafindan otomatik ornegin 3 günlük chatten engellemeli. Tabi birde şu var söylemesi kolay, yaparsanız bunları inanin belki facebook gibi her telefonun parçası olan bir uygulama haline gelir. Eğer farklı fikirler isterseniz, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım, tabi sizin ikonun altina ismimi kazitmak sartiyla.
Şaka tabi kazitmak yok :)

Son düzenleme:
Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Söyledikleriniz yapılabilir şeyler. Yalnız toplu chat forum mantığına zarar verir. PAylaşılan bilgiler uçup gider. Burada amaç kaynak oluşturmaktır.

Kişisel anlık mesajlaşma şuan var. Facebook mesenger gibi çalışmakta. Sayfa yenileme gerektirmeden anlık konuşabiliyorsunuz.

Veysel Gökdemir

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
KTÜ , SÜ
Zamanla daha da iyi bir forum sitesi olacağını düşünüyorum. İnsanlar sorunlarına cevap ve çözüm buldukça katılacaklardır. Başarılı bir düşünce ve uygulama tüm mühendisleri bir arada toplamak. Tecrübeli üye sayısı arttıkça daha da iyi olacaktır.

İsmailballik

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İskenderun Teknik Üniversitesi
Merhaba forumu seviyorum ve çok faydalı buluyorum.Ama biraz da eğlenceli hale katsak bu işi mesela mühendislik ile ilgili güzel filmler bulup izlesek foruma film önersek sanki öğrenmenin yanında eğlenmek de fena olmaz. :)

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Merhaba forumu seviyorum ve çok faydalı buluyorum.Ama biraz da eğlenceli hale katsak bu işi mesela mühendislik ile ilgili güzel filmler bulup izlesek foruma film önersek sanki öğrenmenin yanında eğlenmek de fena olmaz. :)
Bunun konusunu açayım :)

Son düzenleme:

ankaraadem

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
Dumlıpınar
Merhaba,
Çok güzel bir platform.
Fakat her yerde olduğu gibi burada da BİNA OTOMASYONU ile ilgili bir şey yok. Bu konu bir karma mühendislik alanı aslında. İlk mekatronik bölümleri açılmaya başladığında biraz ümitlenmiştim ama onlarında robottan başka bir işle uğraşmadığını görünce tüm ümitlerim (ülkem adına) yıkıldı. Böyle bir başlık açarsanız "Bina Otomsyon Sistemleri" destek vermek, katkı sunmak isterim.

Saygılar.

Rojhatt

MB Üyesi
Tepkiler
5
Aslında forum şu an gayet iyi .Az sayıda üye olmasına rağmen çok tecrübeli ve bilgili insanlar var.Umarım ileride insanların egolarını tatmin edecekleri saçma sapan forumlara dönmez.Emeği geçen herkese teşekkürler.

Konu sahibi
Konu sahibi
Oğuzhan Mallı

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Üniv
MEPhI, KTÜ
Merhaba,
Çok güzel bir platform.
Fakat her yerde olduğu gibi burada da BİNA OTOMASYONU ile ilgili bir şey yok. Bu konu bir karma mühendislik alanı aslında. İlk mekatronik bölümleri açılmaya başladığında biraz ümitlenmiştim ama onlarında robottan başka bir işle uğraşmadığını görünce tüm ümitlerim (ülkem adına) yıkıldı. Böyle bir başlık açarsanız "Bina Otomsyon Sistemleri" destek vermek, katkı sunmak isterim.

Saygılar.
Bina Otomasyon Sistemleri

Elektrik ve Elektronik mühendisliği kategorisi altından forum oluşturuldu. Buradan eklemeler yapabilirsiniz.

gncharitaci

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
selcuk universitesi
Bence daha aktif olabilir mühendislerin bilgi ve fikir alışveriş yapması güzel birşey tabi

OğuzhanCesaretli

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Kırıkkale Üniversitesi
Öncelikle kolay gelsin. mühendisbeyinler.net adresinden aldığım isme özel yapılan kupalardan 3 adet aldım fakat 1 tanesi kırık geldi. Yurtiçi kargo firması bir suçu olmadığını belirttiği halde firma benim sorunumu karşılamadı. gönderilen her 10 kupadan 2-3 tanesi kırık geldğini ve neredeyse biraz da şans işi denildi. İlgili birimlerin dikkate almasını rica ediyorum.

aktassa

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul Teknik Üniversitesi
Merhabalar, İyi çalışmalar,
Forumu uzun süredir takip etmeme rağmen, bazı konularda eksiklik var gibi.
Mesela Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri Mühendisliği gibi deniz mühendislikleri konusunda eksik bölümler var.
Bu alanda sitenin bir çalışması olacak mı acaba?

Arikanfatih

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul Teknik Üniversitesi
Bence türkçe yazılan makalelerin aynı zamanda ingilizce versiyonları da olmalı (yazarların seviyesi yeterliyse tabii, zorlanmayacaklarsa yani)

Y. Hocaoğlu

İnstagram: yavuz_hocaoglu_
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
video yükleme bölümü yapabiliriz bazı videolar yükler ve daha etkin olabiliriz.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Herkesin birbiriyle daha güzel kontak kurabilmesi için profillerimize linkedin kısımları eklenebilir

lablab

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
fırat üniversitesi
merhaba, kayıt olur olmaz konu açmak istedim aceleci davrandığım için midir anlayamadım, konu nasıl açılır, nereden açılır bulamadım. Nereye yazacağımı da bilemedim. Noktalama işaretlerini gelince Türkçem 0 o konuda kusura bakmayın.

merhaba, kayıt olur olmaz konu açmak istedim aceleci davrandığım için midir anlayamadım, konu nasıl açılır, nereden açılır bulamadım. Nereye yazacağımı da bilemedim. Noktalama işaretlerini gelince Türkçem 0 o konuda kusura bakmayın.
özür dilerim, forum kurallarına bakınca oradan buldum

Yukarı Alt