Yeni telefon alacağım yardım

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar yeni bir telefon almak istiyorum ancak bütçem çok yüksek değil ve aldıktan sonra pişman olmakta istemiyorum. Biraz piyasayı yokladım bir kaç telefon gözüme çarptı ama konu hakkında çok bilgim olmadığı için sizlerden yardım istemeye karar verdim. 3000 TL yi geçmeyecek şekilde önerebileceğiniz 1 yıl kullandıktan sonra telefonun perti çıkmayacak bildiğiniz bir telefon modeli var mı?

laendir21

MB Üyesi
Tepkiler
1
Huawei ve Xiaomi taraflarına bakmanızı tavsiye ederim f/p açısından oldukça iyiler

Konu sahibi
Konu sahibi
Kemal Okur

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
@laendir21 merhaba Huawei yada xiaomi düşünmüyor değilim Xiaomi mi8 yada huawei mate 20 lite arasında kalıyorum mi8 de pahalı aslında 3500 TL ye yakın değerlerde bütçemi biraz aşan bir para.

laendir21

MB Üyesi
Tepkiler
1
Mate 20 lite kullanıp memnun kalan kişiler var etrafımda genede almadan önce Teknosada bir deneme sürüşü yapmanız çok iyi olur

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Valla telefonu ne için kullanacaksın bilmiyorum ama 9 ay önce Vestel Venüs Z10 aldım. Çok memnunum, Türkiyede üretildiği için de tavsiye ederim.

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Mi8 kullanıyorum. Efsane diyebilirim :)

Kayıt işini halledebilirsen getireyim istersen. Yakın zamanda TR geleceğim. 400 dolardı sanırım aliexpreste.

Konu sahibi
Konu sahibi
Kemal Okur

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
@Oğuzhan Mallı knk ben ona bir bakayım btk kayıt nekadarmış ona göre haberleşelim.

Hasan Basri Karakaya

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
92
Meslek
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi
Üniv
K.S.Ü.
Yurt dışından gelen telefonlarla ilgili kayıtta ödenecek tutarda ciddi bir artış oldu. Bence Mi sana pahalıya mâl olabilir. 1 sene olmadı Huawei P10 Plus kullanıyorum. Mükemmel bir cihaz ve seni uzun yıllar götürür. İthalatçı garantilisini de 2.800 TL civarına bulabilirsin. Bence bu fiyat aralığına alınabilecek en iyi telefondur. Özellikli incele sormak istediğin bir şey olursa haberleşelim.

Yiğit Baran Uçar

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Yazılım Mühendisi
Üniv
istinye üniversitesi
@laendir21 merhaba Huawei yada xiaomi düşünmüyor değilim Xiaomi mi8 yada huawei mate 20 lite arasında kalıyorum mi8 de pahalı aslında 3500 TL ye yakın değerlerde bütçemi biraz aşan bir para.
mate 20 lite gerçekten güzel bir telefon çevremde kullanan herkes memnun benimde inceleme şansım oldu beğendim ekranı falanda iyi seviyede tavsiye ederim düşünmenizi.

MASARx

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Bilgisayar mühendisi
Üniv
Pamukkale Üniversitesi
Merhaba @Kemal Okur , bütçeni belirtmişsin ancak bir telefondan beklentilerini de söylersen daha kesin önerilerde bulunabiliriz. Herkes kendi kullandığı veya çevresinde kullananlardan gördüğü telefonları önermiş. Bu konuda iyi olduğumu düşünüyorum. Önceliğin kameranın iyi olması mı? Bataryanın iyi olması mı? Performans senin için ne kadar önemli? Bunları belirtirsen daha kolay yardımcı olabiliriz. Direk aklıma gelenleri sorarsan 3bin TL bütçe için Xiaomi Pocophone F1 önerebilirim. Tasarım çok iyi değil ancak hem performans hem batarya konusunda en iyilerden. Kamera konusunda ise de en iyilerden olmasa da kesinlikle memnun edici.

BlackMamba

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Erciyes Üniversitesi
Hocam maddi durmun çok iyi değilse iphone almanı tavsite etmiyorum yakın zamanda apple'ın yaptığı açıklamadn sonra bende soğudum elimde iphone 6s var alalı 3 yıl oldu telefondan memnunum lakin 2015 yılında satışa çıkardığın telefonun güncellemesini neden duraklatırsın ki ?

Benim de taavsiyem Huawei ve Xiaomi...

Yukarı Alt