Özelde Hangi Sektörde Çalışılmalıdır

963
Özelde Hangi Sektörde Çalışılmalıdır

Günümüz dünyasının en önemli konularından bir tanesi şüphesiz para kazanmak ya da herhangi bir alan veya konu üzerinden kazanç elde etmektir. Amaç bu olunca şirketler, küçük, orta veya büyük ayırt etmeksizin çeşitli alanlara yatırım yapar ve ortaya ürün çıkarır. Bunun doğal sonucu olarak zincirin devamında ise ortaya çıkarılan bu ürünün bir pazarda sergilenmesi gerekmektedir. Ürün diye bahsettiğimiz tarladan hasat edilen buğday, marangozun tornasından çıkmış kereste, araba tamircisinin değiştirdiği yedek parça, bakkaldan alınan sakız, hatta ve hatta en önemlisi müşteriye sunulan hizmet olabilir.

Müşteriye doğrudan ulaşan bu ürün veya hizmetler karşılığında bir meblağ talep edilir. Müşterinin memnuniyetiyle talep edilen bu meblağ kişi veya şirketin kazancı haline gelmiş olur. Bu şirket sektörel alanda kendine yer edinmeye başlamış diyebiliriz.

özel sektörSektörel anlamda çalışmak için bir tercih yapmamız gerekirse öncelikle şu soruya cevap vermemiz gerekiyor. Özel sektör mü, kurumsal mı? Cevabımız özel sektör ise sıradaki soru özelde hangi sektörde çalışılmalıdır olmalı. Hizmet sektörü bu alanda başı çeken sektör konumunda ve Pazar payını en fazla elinde tutan sektör olarak parlamaktadır. Nedeni ise; Sen insanlara hizmet sunarsın onlar da bunun bedelini öderler.

Memnun kalmaları durumunda hizmet sürekli sağlandığı sürece sana para kazandırmaya devam ederler. Bu sektörde önemli olan birkaç noktaya değinmek gerekirse hizmetleri sunacak alt yapı ekipman, tesis, dönemin ihtiyaçları, satış elemanının tecrübesi, Güleryüz ve memnuniyet olmazsa olmazlardır. Bir kişi bu sektörden 5 bin TL ila 200 bin TL’ye kadar geniş bir skalada kazanç edebilir. Bu tamamen şirketin müşterisine sunduğu hizmetin kalitesiyle doğru orantılı artar veya azalır. Günümüzde insanlığa hizmet etmek demek sonuç olarak kendine hizmet etmek anlamına gelmektedir.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.