Havacılık Bilişimi Bölümü

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında metalwave tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. metalwave

metalwave MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Merhabalar. Size bir fikir danismak istiyorum. Universite icin almanyaya gidecegim kismetse. Orada havacilik ve uzay araclari bilişimi diye bir bolum var. (Avionik sistemlerin yazilimlari, robot kontrol yazilimlari, uçak ve uzay araclarinin kontrolunde kullanilan yazilimlar, güdüm sistemleri icin spesifiklesmis bir bolum) bu bolumu okumak istiyorum ama kafamda soru isaretleri var. Sonucta ucak uzay muhendisligide degil tam olarak bilgisayar muhendisligide degil ikisinin birlesimi gibi bisey.

Alamanyada bu bolumu okuyup dondugumde problem yasarmiyim sonucta turkiyede olmayan bir bolum. Beni ise almak yerine bilgisayar muh. ya da ucak uzay muh. mi tercih ederler.

Fikir verebilirseniz cok sevinirim simdiden tesekkurler.

2. Eyup.klarslan

Eyup.klarslan Bölüm Sorumlusu

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +4 / 0 / -0
    Bence eğer işini gereğince öğrenirsen ve tecrübe edinirsen hiç sıkıntısız istediğin işe girersin iki dalda da uzmanlaşmak çok zor bir şey olmamalı

3. Emir Kalyoncuoğlu

Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +43 / 0 / -0
    Üniversite:
    Yıldız Teknik Üniversitesi
    Eğer Tai çalışmalarını sürdürürse döndüğünde iş bulabilirsin bence. Çünkü Tai bu konular üzerine çok fazla atılım yaptı ve yapmaya devam ediyor.

4. Mücahit Arslan

Mücahit Arslan Yetkili Kişi MB Yazarı

Meslek:
    Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +100 / 1 / -1
    Üniversite:
    Staffordshire University
    Öncelikle okuyacağın bu bölümden denklik alabilir misin ona bir bak. Eğer denkliğini alamazsan TAI'ye başvuru yaptığında lise mezunu gibi muamele görürsün. O yüzden, eğer bu bölümün muadili bir bölüm Türkiye'de yoksa şahsi fikrim Havacılık ve Uzay Müh. oku gel denkliğini al ardından tekrar gitmek istersen yüksek lisansını havacilik ve uzay araclari bilişimi üzerine yap. Ben de üniversiteyi Asia Pacific University-Malaysia ve Staffordshire University-UK'de okudum. Geri geldiğimde denkliğimi almam 1 seneye yakın sürdü. Yurtdışında Türkiye'de muadili olan bir bölüm için bile denklik almak pek kolay değilken durumunu tekrar gözden geçirmeni öneririm.