İlber Hocaya Göre Ne Kadar Cahilsin

239306
ilber hocaya göre ne kadar cahiliz

Bu testimizde ” İlber hocaya göre ne kadar cahilsin ” onu öğreneceğiz. Hepimiz biraz cahiliz ancak İlber hocaya göre ne kadar cahil olduğumuzu öğrenmek için bu eğlenceli testimizi çözünüz.

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

İlber Hocaya Göre Ne Kadar Cahilsin %%total%% Soru üzerinden %%score%% doğrum var :)
0%

10 Yorum

  1. 3 senelik orta okulu 5 sende zoraki bitiren bi adam için kendimce Başaralı ,
    muhterem hoca cehalet tavan yapmış desede ;)

  2. Genel kültür bilgilerini hafızada tutma ile ile ilgili bir test bu ,10 puan rahatlıkla alınır gerisi biraz da uzun süreli hafıza ile yani ezberle ilgili. Ama cahil olup olmamaya gelince ,bu sorularla neyin cehaleti ölçülmüş oldu ! Böyle tarihle ilgili ayrıntılı şeyleri ezberlemenin cehaleti giderecek bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. Tarih okurken ben hayatta isim ve tarih ezberlemem. Ortaokul tarih sınavına hazırlanan bir öğrenci gibi tarih okuyacak değilim . Kişilerin bilimsel bakışına ve olayların sebep_sonuçlarına bakarım, kendime göre sosyolojik değerlendirmeler yaparım. Eğlenceliydi ama bu soruların hepsine doğru cevap verebilecek , çok sayıda kara cahil var bu ülkede ! Soruları İlber hocanın sormuş olma ihtimali bence yok. Türk eğitim sisteminin insanları sosyolojik ve felsefi yönlerden geliştirdiğini düşünmüyorum. Sadece biraz belli alanlarda mesleki bilgi veriyor olabilir… :)

  3. En son puan verdikten sonra doğru şıkları veremiyecek kadar sen de cahilsin….. Doğru şıkları unutacak kadar, ayakkabısını en son hangi tarihte bağladığını hatırlamayacak kadar , kendi hayat hikayesinden çok başkalarının hayat hikayesini ezberleyip , özenti yaşayacak kadar CAHİLSİN……….
    Önemli olan geçmişi hatırlamaksa YAKIN geçmişi BİLMEYECEK kadar CAHİLSİN, sen ilk önce dün ne yedin onu hatırla.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.