Bilimsel Bilgi Testi 1

38771
bilimsel bilgi testi 1

Merhabalar, bu içerik sitemizdeki ilk test içeriğidir. Her soru 3 şıktan oluşmaktadır. Her sorunun açıklamasını yanıt verdikten sonra görebilirsiniz. Sonuçlarınızı yorum kısmından paylaşırsanız seviniriz. Başarılar! :)

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Bilimsel Bilgi Testleri %%total%% Soru üzerinden %%score%% doğrum var :)

33 Yorum

 1. Bu site için teşekkürler. Gençleri bu siteye çekmenin çok yararlı olacağına inanıyorum. Ben biyoloğum. Biyoloji öğretmenliği yaptım. Öğrencilerime sitenizi önereceğim.

 2. Böyle bilgilendirici sitelere çok ihtiyaç var. Bilmediklerimi öğreniyor, unuttuklarımı hatırlıyorum.Teşekkürler.

 3. 3. sorunun üçüncü şıkkındaki kişi, Max Weber, Alman bir sosyologdur. Manyetik üzerine çalışmalar yapan fizikçi ise Wilhelm Eduard Weber'dir ve ikisi tamamen farklı kişilerdir.

 4. engineer kelimesi motor anlamına gelen engine den gelmez,latince yaratmak ,keşfetmek anlamına gelen ingenua dan gelir,orayı düzeltirseniz iyi olur,orada ufak bi yanlışlık olmuş. çok güzel bir test ve başarılı bir çalışma olmuş,devamını bekliyoruz,emeğinize sağlık.

 5. Çok güzel bir site. Böyle bilgilendirici sitelere çok ihtiyaç var. İnglizce ve rusça kaynaklardan türkçeye çevirip milleti daha da bilgilendirmek lazım bence

 6. Allah razı olsun sizden cok güzel bir çalışma gerçekten ilmimi ve ilgimi artırmama yardımcı olduğunuz icin cok teşekkür ederim

 7. Merhaba
  guzel bir testmis aslinda ilimi seviyorum fakat benim statumdeki bir insan icin hos diyebilirim cunki bilgi dagarcigim az .
  kadinla erkegin tartismak yerine bilim tartismalari yapilmali ve genclere bilimi sevdirmek gerekmektedir tesekkurler .

 8. Tebrikler,bilmediğim ya da yanlış bildiğim bilgiler öğrendim,devam testlerinin gelmesi dileği ile başarılar.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.