Bu Basit Mantık Testinden Kaç Puan Alacaksın?

235763
Bu Basit Mantık Testinden Kaç Puan Alacaksın

Bu test bildiğimiz mantık testlerinden değil. Sorular gayet açık ve kolay, sadece biraz dikkat gerektiriyor. Bakalım bu basit mantık testinden kaç puan alacaksın.

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Bu Basit Mantık Testinden Kaç Puan Alacaksın? %%total%% Soru üzerinden %%score%% doğrum var :)

20 Yorum

 1. 1. sorunun cevabı ”0” dır, aranızda elektronik ile ilgili bilgisi olan varsa bahsedeceğim şeyi daha iyi anlayacak
  Mantık kapılarından biri olan 3 girişli bir ” ve” kapısını kağıda çizin, iki girişini 1, üçüncü girişini 0 yaptığınızda çıkış= 0 dır..

  • Keşfedilmemiş olması, en yüksek olduğu gerçeğini değiştirmez, sadece bilinmiyordur. Keşfedilmeyi bekleyen (henüz bilinmeyen) daha yüksek bir dağ varsa da bilinen en yüksek dağ everesttir ama o zaman dünyanın en yüksek dağı değildir. Bunun bir dikkat ve mantık testi olduğu başında uyarılıyor zaten .

   ,

 2. 12. sorudaki mantığı çözemedim.Efe,Emre den yaşlı . Emre ile Mervede aynı yaşta.Mervenin de efeden ufak olduğunu anlıyorum.Zeynepin Efeden daha yaşlı olmasına rağmen Efe nin büyük olmasına sebep nedir ? Zeynep botoksmu yaptırmış yoksa :)

 3. Bence everest sorusu yanlıs cunki kesfetmek bilmek demektir ve everest kesvedilmeden once hangi dag en buyuk biliniyordu ise o dag buyuktur , belki suanda kesfedilmeyi b3kleyen everestten daha buyuk bir dag var ?

 4. Ilk soru : (12)×(0+1)=12 ile 12×0+1 aynı seydir matematik de parentezler her zaman koyulcak diye zorunlu bir kural yoktur fakat siz her zaman koyulmus gibi dusunmeye mecbursunuz :)

 5. La birak bu işleri sayi dizesi vermişsin anladik tersten bakinca 86 87 88 89 90 diye gidiyo ama sen onlari yazarken 68 78 88 98 09 diye yaziyosan cevabın da 78 olmasi gerek

   • Yanlış. Yukaridaki 1 le asagidaki 1 arasinda hic bir matematik işaret yok. 11 götürüle de bilinir. Soru yanlis

    • soru yanlış değil işlem önceliği diye bişey var. İlk önce çarpma yapılır sonra toplama siz bilmiyosunuz. 1×0=0 yapıyo geriye 1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1 bu kalıyo. Cevap 12

     • Arkadasın dediğini anlamadın tamam ilk önce çarpmayı yapıyoruz zaten ama 1.satırın sonundaki 1 ile 2. satırın basında ya birleşikse aynısı 3.ve 4. satırdada var bu bir mantık sorusu yani sonuç hocam 1+1+1+1+11+1+1+1+11+1×0+1=30 birde bu yönden bak şaşırtmacalı soru…

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.