İnşaat Mühendisliği CV hazırlama ipuçları

6717
İnşaat Mühendisliği CV hazırlama ipuçları

Tüm meslek grupları için Cv ile iş başvurusu yapan günümüzün yüz yüze başvurulardan farkı olmayan bir uygulamasıdır. Unutmayın ki Cv ile yüz yüze görüşme arasında hiçbir fark yoktur her ikisi de hitabet demektir ve dikkat edilmesi gereken noktalar gözden kaçmamalı ve siz ordaymışsınız gibi ayrıntılı düşünerek içerik hazırlanmalıdır.

İşverenler sizin kişisel özelliklerinizi, bilgi birikiminizi, özel yeteneklerinizi bilmek ister ve bunların üzerinden o işi neden seçtiğiniz ve onlar için ne yapabileceğiniz üzerine fikir edinerek tahmin yürütmek yoluna giderler.

Cv içerikleri nelerdir?

Örneğin inşaat mühendisisiniz ve inşaat mühendisi cv örneği arıyorsunuz bulduğunuz kalıplarda yer alan başlıklar kişisel bilgilerinizle başlayacak ardından eğitim, iş deneyimi, yabancı dil ve bilgisayar hakimiyetinizin ne düzeyde olduğu ile hemen ardından referans bilgiler istenecektir. Bunlar klasik bir Cv konseptinde sizden istenecek bilgilerdir bunların dışında kişisel zevklerinizle boş zamanlarınızı nasıl değerlendirdiğiniz, aile ve yaşam standartlarınız ile ilgili eklemeler olan Cv’ler de olabilir.

Deneyimin önemi nedir?

Eğer birden çok iş deneyiminiz varsa Cv’niz kuvvetli bir cv olacağından buna güvenerek kendinizi şanslı hissedebilirsiniz fakat bu durumda bile işinizi şansa bırakmış olabilir ve ayrıntıcı bir yönetime karşı ve diğer Cv’lerin hazırlanış biçiminden habersiz olduğunuz için yanılabilir ve işinizi kaybedebilirsiniz. Bu yüzden dürüst ayrıntılı ve dikkatle hazırlanan bir cv her zaman önemlidir ve sonucu etkiler.

Nasıl fark yaratabilirim?

İş deneyiminiz az veya hiç yoksa öncelikli olarak özenli ve ayrıntılı olarak bilgileri doldurmak ve bilgisayar ve yabancı dil konusunda kendinizi geliştirmek durumundasınız. Bunun dışında inşaat mühendisliği cv örnekleri aramanın dışında birde amaç ve hedeflerinizi ve cv bilgileri haricinde kalan kendinize has üslubunuzu saygılı resmi bir dile yedirerek hazırlayacağınız özel bir ön yazı eklemeniz size büyük bir avantaj sağlayabilir.

Okuyacak kişiyi tanıyorsanız adıyla başlayan ve saygılarımla diyerek bitireceğiniz ve kuruma neler katabileceğinizi anlatırken net ifadeler kullanmaya ve ne istediğinizi bildiğinizi karşı tarafa geçirmeye dikkat edin iş deneyiminiz olsa da olmasa da bu tür bir yazı mutlak suretle sizi bir adım öne taşıyabilir bu yüzden mutlaka hazırlamalısınız.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.