Ana SayfaKitap ÖzetleriSirkadiyen Beslenme Kitap Özeti

Sirkadiyen Beslenme Kitap Özeti

Ayşegül Çoruhlu’nun kaleminde çıkan Sirkadiyen Beslenme eseri, okurlarına oldukça faydalı bilgiler verirken aslında alışık olduğumuz beslenme tarzının dışına çıkarak beslenmenin saatinden bahsediyor. Özellikle kitapta yer alan zaman kavramlarının vücudumuz ve organlarımız ile bağdaştırılması oldukça başarılı olmuş. Yazar aslında beslenme hakkında değil beslenmenin saati hakkında bir kitap yazmıştır. Beslenme tarzının dışında tükettiğimiz yiyeceklerin saatinin kilo alıp verme konusunda çok etkili bir faktör olduğundan sık sık bahsetmiş.

sirkadiyen beslenme

Sirkadiyen Beslenme kitap özeti aslında günün etrafında beslenme manasındadır. Zaman denilince akla gelen akıp giden tik taklar değil, vücudumuzun bizler için belirlediği zaman kavramıdır diyor yazar. Vücudumuzda her şeyin bir vaktinin olduğu ve düzenin bu zamana göre ilerlediğinden bahsedilirken beslenme üzerinde konulara değiniliyor. Yani bu kitapta aslında yazar sağlıklı beslenmenin zamanında beslenmeden geçtiğini vurguluyor.

Sirkadiyen Beslenme Kitap İçeriği

Dr. Ayşegül Çoruhlu, Sirkadiyen beslenme kitabında aslında kilo alma, hastalıklar gibi problemlerin beslenme şekillerinden dolayı değil, yanlış zamanlarda beslenmekten kaynaklandığınız anlatıyor. Yazara göre zamansız beslenme zamansız hastalıkları ortaya çıkarıyor. Ayrıca kilo almanın temel sebebinin de çok yemek değil zamansız yemek olduğunu söylüyor. Mesleki hayatında karşılaştığı tecrübelere dayanarak kaleme aldığı bu kitap aslında sağlıklı beslenmeden ziyade zamanında doğru beslenme hakkında okurlarına ip uçları veriyor.

beslenme

Sirkadiyen beslenme kitap özeti zamanında beslenmenin faydalarını ve vücudun nasıl kendini programladığından söz ediyor. 2019 yılında raflarda yerini alan bu kitap oldukça sade bir dille yazılmış. Yazarın bu üslubu kitabın her yaştan insan tarafından okunmasına olanak veriyor. Beslenme konusundaki yanlış bilgilendirmelerin dışına çıkarak, bu konuya farklı bir açıdan bakan yazar, zaman ve beslenme ilişkisini oldukça güzel bir şekilde kaleme almış. Onun bu anlatış biçimi okurlara beslenme konusunda kolaylık sağlıyor.

Ayrıca yazarımız bu kitapta kendi iş hayatı ile ilgili tecrübelere de yer vererek düşüncelerini kanıtlamıştır. İnsanların özellikle kilo vermek için yaptıkları hatalara değinmiştir. Kilo vermek için çabalarken yapılan yanlışların sebep olduğu hastalıklar da kitapta kendine bir yer bulmuştur. Kitabın en güzel yanı okurlara bunu şöyle yapmalısınız gibi bir tavır takınmamasıdır. Yazar bu kitabı ile aslında okurlarına beslenme konusunda yaptığımız yanlışları vurgulamıştır.

kitap özeti

Sirkadiyen Beslenme Kitap Yorumu

Sirkadiyen beslenme kitabı giriş bölümünde yer alan, her şeyin bir zamanının olduğu konusundaki betimlemeler ve örneklendirmeler oldukça başarılı olmuş. Özellikle vücudumuzda yer alan her organın belli bir zamanla çalıştığını vurgulayan yazar, beslenme düzeninin de bu şekilde olması gerektiğini savunmuştur.

Zamansız beslenmenin ortaya koyduğu problemlerden söz ederek aslında beslenme konusunda nerede hata yaptığımızı sade dili ile anlatmıştır. Sirkadiyen beslenme kitap özeti beslenme konusunda oldukça güzel öğretiler veriyor. Bu kitabı baş ucu kitabınız yaparak, öğünlerinizi düzenleyebilirsiniz. Kolay anlaşılır bir kitap oluşu ile de yazar herkese hitap etmiştir.

arıcılık malzemeleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri