Ana SayfaKitap ÖzetleriMutlu Su Aygırı Kitap Özeti

Mutlu Su Aygırı Kitap Özeti

Richard Edwars’ın kaleminden çıkan kitap oldukça sade ve anlaşılır bir üslup kullanarak yazılmıştır. Bu yönü ile her yaştan insanın okurken keyif alacağı bir eserdir. Çocuk kitabı olarak basılan bu eser aslında yetişkinlerinde rahatlıkla okuyacağı ve okurken keyif alacağı bir hikayedir.  Eserde küçük bir su aygırının mutsuzluğu konu alınmıştır.

mutlu su aygırı

Su aygırı olmaktan mutsuz olan bu minik bir zebra ya da maymun olmak ister. Su aygırının hayatı oldukça sıradan geçmektedir. Sürekli olarak gün içerisinde diğer arkadaşları gibi çamurda yuvarlanıp durmaktan artık çok sıkılmış. Bu yüzden sürekli olarak diğer hayvanların hayatlarına özenen küçük su aygırının macera dolu bu hikayesi minik okurların ilgisini çekecek cinsten. Mutlu Su Aygırı kitap özeti macera dolu keyifli bir çocuk hikayesidir.

Mutlu Su Aygırı Kitap İçeriği

Kitapta hayatından memnun olmayan bir miniğin macera dolu öyküsü anlatılmaktadır. Özellikle bütün gününü çamur içerisinde debelenerek tembellik yaparak geçirmek istemeyen su aygırı çıta gibi macera ve hız dolu bir hayat yaşamak ister. Bu yüzden de diğer hayvanlara resti çekerek artık ona su aygırı diye hitap etmelerini istemez ve yalnız başına ormanda yürüyüşe çıkar.

kitap özeti

Artık onu macera dolu günler beklemektedir. Su aygırının ilk macerası maymunlarladır. Ormanda yürüyüş yaparken birden karşısına maymunlar çıkar ve su aygırı hemen şarkı söyleyerek onlar gibi ağaca tırmanmaya çalışır, fakat daha şarkısını bitirmeden ağacın dallarının kırılmasıyla yere düşmesi bir olur. Su aygırı anlarken hiçbir zaman bir maymun gibi ağaçlara tırmanamayacak ve onlar gibi olamayacaktır.

Mutlu Su Aygırı kitap özeti pek çok hayvanla ormanda karşılaşıp onlar gibi olmak isteyen bir miniğin hikayesidir. Su aygırı orman serüvenin de anlar ki ne yaparsa yapsın diğer hayvanlar gibi olamayacaktır ve kendi olmaktan başka çaresi yoktur.

mutlu su aygırı kitap

Mutlu Su Aygırı Kitap Yorumu

İçerisinde oldukça güzel dersler ve alt metinler olan bu kitap, aynı zamanda minikler için öğreti değerindedir. Kitabın ana düşüncesi aslında herkesin birbirinden çok farklı olduğu ve kimsenin bir başkası gibi davranmasına gerek olmadığıdır. Her insan her hayvan özeldir ve bizi biz yapan şey kendi özelliklerimizdir.

Oldukça başarılı bir kurguya imza atan yazar eğlenceli betimlemeler ile de su aygırının maceralarına okurları davet ediyor. Özellikle kitapta çok sayıda hayvanın ve görselliğin işlenmesi de kitaba ayrı bir tat katmış. Çocukların rahatlıkla okuyabileceği bu eser alt metinleri ile de öğretici bir eser olmuş.

Mutlu Su Aygırı kitap özeti aslında vermek istediği mesaj ile çok değerli bir eser. Özellikle çocuklara pek çok şeyi bir kitap ile öğreten yazar bu konuda oldukça başarılı bir şekilde kullanmış kalemini. Kitabın görsellerinin ve renk tonlarının geniş bir yelpazeye sahip olması da kitaba ayrı bir tat vermiş.

Kitap Özeti
Kitap Özeti
Ünlü yazarların kitap özetlerini ele alıyorum. Umarım kitap özetleri sizlerin hoşuna gider.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?