Ana SayfaKitap ÖzetleriSon Ders Kitap Özeti

Son Ders Kitap Özeti

Ayşe Över tarafından yazılmış olan son ders kitap özeti bir macera romanı olarak okuyucunun karşısına çıkıyor. Son yıllarda üzerine çok kitap yazılan kutsal metinlere ulaşma konusunun Türkiye versiyonu Ayşe Över tarafından yazılmış ve ortaya hareketli bir macera romanı çıkmış. İnsanoğlu bilinmeyene karşı her zaman büyük bir ilgi duymuş ve gerçeğin peşinde koşmuştur.

ayşe över

Özellikle Tanrı ve din kavramı üzerinde en çok araştırılan konu olur. Düşünen ve sorgulayan insan kendisine dayatılan Tanrı ve dolayısıyla din kavramını körü körüne kabul etmez. İnsanlara dayatılan bilgilerin doğruluğundan şüphe duymak, sorgulayan insanın karakteristik özelliğidir. Din olgusunun bu kadar kapalı tutulması ve sorgulamanın günah kabul edilmesi kafalarda birçok soru işareti oluşturur. İnsanlara bu konuda din adamları tarafından söylenenler şüpheli gözükür.

Bir kısım insan bunları hiç sorgulamadan kabul etse de çoğu insan sorgulamaktadır. Kutsal metinlere yönelik romanların bu kadar çok okunmasının nedeni insanların sorularına bir cevap bulma arzusu olabilir. Hangi dine mensup olursa olsun insanların kafalarında soru işaretleri vardır ve bunları cevaplamak istemektedir. Kimse hayatını yanılgılar üzerine kurmak istemez.

son ders kitap

Ayşe Över tarafından kaleme alınan ve bir macera romanı olan son ders kitap özeti bu konulara karşı ilgi duyan Türk okuyucuları ile buluştu. Roman 1999 yılında başlıyor. Sultanahmet’te 1999 yılında bir kazı çalışması yapılıyor. Sare bir arkeologdur ve Kerem ise profesördür. Bu kazı esnasında ortaya çıktığı söylenen bir mesaj ikilinin dikkatini çeker ve mesaja ulaşmak için çabalamaya başlarlar. Bu mesaj içinde büyük bir sır barındırmaktadır ve İnterpol ile Vatikan’da mesaja ulaşmaya çalışmaktadır.

Sare, Kerem’le beraber mesajın sırrını çözmeye çalışmaktadır fakat bu arada kendilerini takip eden İnterpol ve Vatikan yetkilileri ile de mücadele etmek zorunda kalırlar. Mesaj MS 256 yılında doğan bir kişiye aittir. Mesaj Airus tarafından bırakılmıştır ve Airus tek Tanrıya inanan bir insandır. Mesaj “Geldim, bekledim, gidiyorum. Burada bir damla su değilim. Umutla bekleyen eylemleri renk taşlar sevimli geliyor. Geldiğim yolu izle, orada bulacaksın ikiyi, üçü ve üstü’ şeklindedir. Sare ve Kerem mesaja bir anlam vermeye çalışırken Barnabas İncil’ine de ulaşırlar. Barnabas İncil’i varlığı saklanan bir kitaptır.

ayşe över kimdir

İstanbul’un gizemli tarihi son ders kitap özeti ile ayrı bir içerik kazanıyor. Ayşe Över hem İstanbul’u keşfetmek isteyen hem de Sare ile Kerem aşkına tanık olmak isteyen kişilere keyifli bir pencere açıyor. Ankara’da yaşayan ikilinin yolu ortaya çıkan mesaj ile İstanbul’a düşüyor ve yaptıkları araştırmalar Ayasofya’yı incelemelerine neden oluyor. İkili Ayasofya’nın dehlizlerinde cevabı arıyor. Bütün dünyanın peşinden koştuğu bu sırra ulaşmak için peş peşe tehlike yaşasalar da hayatları pahasına aramaya devam ediyorlar. Kitap bir macera romanı olarak okuyucunun karşısına çıksa da inanmışlığın ve azmin gücünü de gösteriyor.

arıcılık malzemeleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri