Ana SayfaKitap ÖzetleriDervişin Teselli Koleksiyonu Kitap Özeti

Dervişin Teselli Koleksiyonu Kitap Özeti

Dervişin teselli koleksiyonu kitap özeti: Usta bir kalemin elinden çıkan bu eser, oldukça farklı bir hikayeyi okurlar ile buluşturuyor. Kitabın içeriği bir dervişin rüya görmesi üzerinedir. Derviş bu rüya aleminde peygamberleri, filozofları, alimleri bir arada bulur. Bu alim kişiler bir halka şeklinde oturmuş birini beklemektedirler. Fakat bu beklenen kişi bir türlü gelmemektedir. Dervişte bu kişiyi beklemek için alimlerin arasına katılır fakat kısa süre sonra anlayacaktır ki beklenen kişi dervişin ta kendisidir.

dervişin teselli koleksiyonu

Bu şekilde başlayan kitap pek çok ismi bir arada bulundurması ile dikkat çekiyor. Özellikle Yunus Emre, Abdülkadir Geylani, Mevlana, İmam Gazeli, İbn Arabi gibi isimler halkayı oluşturan isimlerdendir. Bir diğer tarafta ise Dostoyevski, Sadi Şirazi, Rilke, Proust, Kant, Sokrates gibi isimler yer almaktadır. Dervişin Teselli Koleksiyonu Kitap özeti bu kadar önemli kişilerin bir arada bulunduğu ilginç bir hikaye.

Dervişin Teselli Koleksiyonu

Bu eseri sadece bu isimler için bile okumak isteyeceksiniz. Farklı hikayesi ile dikkatleri üzerine çeken eser kısa sürede çok okunanlar listesinde de yerini aldı. Mecit Ömür Öztürk’ün usta kaleminden çıkan bu eseri sade dili ile kısa sürede okuyacaksınız.

dervişin teselli koleksiyonu kitap

Dervişin Teselli Koleksiyonu Kitap İçeriği

Kitabın genel olarak konusu kederli günlerden geçen bir derviştir. Derviş bu keder içerisinde harap olur iken birden bire kendisini bir aleme misafir bulur. Bu alemde pek çok alim, peygamber ve felsefeci vardır. Bir halka şeklinde oturmuş bir arada bulunan bu isimlerin çözemeyeceği bir problem, dindiremeyeceği bir acı yoktur. Halkanın ortasında ise kederli derviş vardır. Dervişin bu kederi için çözüm oluşturmak üzere oluşturulmuş bu halkadaki isimler sizleri oldukça etkileyecek.

Derviş kısa sürede bu halkanın oluşturduğu isimlerden çözümler alır. Kısa sürede dervişin içindeki bu sıkıntı sona ermiştir. Derviş bir anda bu rüya aleminden çıkar ve aydınlanır. Derviş uykusundan uyandığında içindeki his sadece bir rahatlama, ferahlama ve aydınlıktır. Dervişin Teselli Koleksiyonu kitap özeti dervişin bulunduğu sıkıntılı alemden kurtulması üzerine bir hikayedir. Bu farklı hikayeyi okurken eseri bir çırpıda soluksuz bitireceksiniz. Yazarın farklı üslubu da okurlarını etkileyecek türden.

Dervişin Teselli Koleksiyonu Kitap Yorumu

Dervişin teselli koleksiyonu aslında insanların dertlerine ve sıkıntılarına çare olmak üzere yazılmış bir kitaptır. Yüzyıllardır dünya üzerinde var olan tüm bilginlerin çözüm önerilerinin bir arada bulunduğu bu kitap adeta bir rehberdir. Yazarın anlaşılır ve sade üslubu sayesinde de tüm bu çözümleri kolaylıkla anlayabiliyorsunuz.

Dervişin Teselli Koleksiyonu kitap özeti sizlere geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tüm bilginlerin öğütlerini tek bir eserde toplayarak, her derde deva olacak şekilde hazırlanmış. Özellikle çözülemeyecek bir sıkıntı, geçmeyecek bir acının olmadığı üzerinde duran bu eser, oldukça başarılı olmuş. Doğunun ve batının tüm bilginlerini kapsayan bu kitap sizlerin dikkatini çekmekle kalmayacak, beğeninizi de kazanacak.

arıcılık malzemeleri
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri