Beyin Yaşı Hesaplama Testi

21
96610
beyin yaşı hesaplama testi
robolink-banner

İngiliz Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı 25 soruyu yanıtlayarak siz de ‘Beyin Yaşı’nızı öğrenebilirsiniz. Soruları yanıtlayın ve testin sonunda verdiğiniz her ‘Evet’ cevabı ‘1 puan’ olarak hesabınıza yansıyacaktır. Test, verdiğiniz evet ve hayır cevaplarının sayılarını hesaplayarak size uygun sonucu verecek.

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Beyin Yaşı Hesaplama Testi %%total%% Soru üzerinden %%score%% doğrum var :)
Paylaşır mısınız?
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin editörüyüm, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim. Bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.

21 Yorum

 1. Yüksek Alzheimer riski altındasınız. Kronolojik yaşınıza 10 yaş ekleyerek gerçek beyin yaşınıza ulaşabilirsiniz. Ne yani beynim 50 yaşında mı? Belli bir yaştan sonra doktora gidip bir check-up yaptırılabilir belki. Ama bazı arkadaşlarımızın da belirtiği gibi, haftanın yarısından fazlasını balık, antioksidan, omega içeren ürünlerle beslenerek geçirmek için hem ekonomik durumunuz iyi olmalı, hem de kendinize bakıyor olmanız gerekli. Ülkemiz insanının standardında bu yok. Ne doğru dürüst dişlerimizi fırçalarız, ne vücut bakımımıza özen gösteririz, ne de yediklerimize. Bahsedilen ürünleri ben de tüketiyorum ama haftada 5 gün değil. Askerde bile haftada 2 gün tavuk çıkardı :) Bunun standardı bzim ülkede haftada 2 veya 3 olabilir (tavuk balık vs)
  Sonuç: Sorular yeniden düzenlenip ülkemiz insanına uyarlanabilir :)

 2. Omega 3 vb. gıdaları sadece balıktan alıyor değiliz ya … neyse yazılı olan bu testten daha sağlam tespitler uymamak lazım %100de inanmayın o kadar.

 3. Bu testin tutarli bir yani yok ciddiye almayin ben alkol kullanmiyorum sarap uzum suyu ülkemizde omega iceren besinler ateş pahası somon baliginin fiyatı bilenler bana katilacaktir ;)

 4. Bana çıkan sonuç bu ama bana saçma gelen yaşımı bir yere girmeden beyin yaşınız gerçek yaşınızla eşit demesi çok saçma ayrıca buradakilerin dışında beyin fonksiyonları aktif eden bir sürü besin ve egzersizde var :)
  Açıkçası sorgulyan biri olarak çok da inandırıcı gelmedi
  Test Bitti! Puanım: 17, En yüksek puan: 25

  Beyin yaşınız gerçek yaşınızla eşit. Hafif de olsa Alzheimer riskiniz var. ‘Hayır’ cevabını verdiğiniz soruları kontrol edin ve bundan bu konulara özen gösterin.

 5. Yani bu gerizekalı program bana yoğun alzheimer riski altındasınız dedi. Asıl ben suan buna inanırsam alzheimerım

 6. Bu testteki bazı şeyleri yapabilmek için çok rahat yaşamak gerek. Ancak hepimiz işinde gücünde insanlarız. Haftada en az 5 kez üzüm suyu ya da kırmızı şarap içerim.
  Haftada en az 3 kez balık ızgara yemek.
  Ahududu böğürtlen veya yaban mersini?? Hem de hergün!
  Günde en az 5 porsiyon yüksek antioksidan içeren sebze ve meyve tüketirim?? Soğan, sarımsak, çay, domates olmasa bunu da yapamayacağız…
  Özetle ilk sorular şaka gibi geldi.

 7. Bu test te bazı soruların cevabını tedarik edemediği yiyecekler oldugu için Hayır verdim bence bazı insanlarda bu durum dan dolayı bu cevabı vereceklerdir

Düşünceleriniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here