Ana Sayfa Bilimsel Bilgi Testleri Beyin Yaşı Hesaplama Testi

Beyin Yaşı Hesaplama Testi

İngiliz Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı 25 soruyu yanıtlayarak siz de ‘Beyin Yaşı’nızı öğrenebilirsiniz. Soruları yanıtlayın ve testin sonunda verdiğiniz her ‘Evet’ cevabı ‘1 puan’ olarak hesabınıza yansıyacaktır. Test, verdiğiniz evet ve hayır cevaplarının sayılarını hesaplayarak size uygun sonucu verecek.

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Beyin Yaşı Hesaplama Testi %%total%% Soru üzerinden %%score%% doğrum var :)

Oğuzhan Mallı
Oğuzhan Mallı
Merhabalar, ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için teşekkür ederim.

37 Yorum

 1. Bu test te bazı soruların cevabını tedarik edemediği yiyecekler oldugu için Hayır verdim bence bazı insanlarda bu durum dan dolayı bu cevabı vereceklerdir

 2. Bu testteki bazı şeyleri yapabilmek için çok rahat yaşamak gerek. Ancak hepimiz işinde gücünde insanlarız. Haftada en az 5 kez üzüm suyu ya da kırmızı şarap içerim.
  Haftada en az 3 kez balık ızgara yemek.
  Ahududu böğürtlen veya yaban mersini?? Hem de hergün!
  Günde en az 5 porsiyon yüksek antioksidan içeren sebze ve meyve tüketirim?? Soğan, sarımsak, çay, domates olmasa bunu da yapamayacağız…
  Özetle ilk sorular şaka gibi geldi.

 3. Yani bu gerizekalı program bana yoğun alzheimer riski altındasınız dedi. Asıl ben suan buna inanırsam alzheimerım

 4. Bana çıkan sonuç bu ama bana saçma gelen yaşımı bir yere girmeden beyin yaşınız gerçek yaşınızla eşit demesi çok saçma ayrıca buradakilerin dışında beyin fonksiyonları aktif eden bir sürü besin ve egzersizde var :)
  Açıkçası sorgulyan biri olarak çok da inandırıcı gelmedi
  Test Bitti! Puanım: 17, En yüksek puan: 25

  Beyin yaşınız gerçek yaşınızla eşit. Hafif de olsa Alzheimer riskiniz var. ‘Hayır’ cevabını verdiğiniz soruları kontrol edin ve bundan bu konulara özen gösterin.

 5. Bu testin tutarli bir yani yok ciddiye almayin ben alkol kullanmiyorum sarap uzum suyu ülkemizde omega iceren besinler ateş pahası somon baliginin fiyatı bilenler bana katilacaktir ;)

 6. Omega 3 vb. gıdaları sadece balıktan alıyor değiliz ya … neyse yazılı olan bu testten daha sağlam tespitler uymamak lazım %100de inanmayın o kadar.

 7. Yüksek Alzheimer riski altındasınız. Kronolojik yaşınıza 10 yaş ekleyerek gerçek beyin yaşınıza ulaşabilirsiniz. Ne yani beynim 50 yaşında mı? Belli bir yaştan sonra doktora gidip bir check-up yaptırılabilir belki. Ama bazı arkadaşlarımızın da belirtiği gibi, haftanın yarısından fazlasını balık, antioksidan, omega içeren ürünlerle beslenerek geçirmek için hem ekonomik durumunuz iyi olmalı, hem de kendinize bakıyor olmanız gerekli. Ülkemiz insanının standardında bu yok. Ne doğru dürüst dişlerimizi fırçalarız, ne vücut bakımımıza özen gösteririz, ne de yediklerimize. Bahsedilen ürünleri ben de tüketiyorum ama haftada 5 gün değil. Askerde bile haftada 2 gün tavuk çıkardı :) Bunun standardı bzim ülkede haftada 2 veya 3 olabilir (tavuk balık vs)
  Sonuç: Sorular yeniden düzenlenip ülkemiz insanına uyarlanabilir :)

 8. Bence çok yanlış bi test salaklık bence ?turp gibiyim dün maç yaptım 1 saat boyunca hiç durmadım kalbimi dinledim çok güçlü bir şekilde vuruyor bazen taşikardi oluyor ama iyi adrenalin yüksek doz iyi geliyor.?hemsireyim bu arada

 9. Değerlendirmenin doğru yada yanlış olarak bir değerlendirilme yapılması da yanlış. Vücut kitle indeksi ile akıl yaşının ne ilgisi var? Bir insan çok zayıf yada çok şişman olabilir. Çok iyi beslenemeyebilir de. Bu durum yaşam standartları ile ilgili.

 10. Merhabalar benim ismim Zamin Huseynov AZERBAYCAN dan yaziyorum. Cok guzel site yapmissin kardesim basarilar
  bende developer dunyasina yeni girdim programlama dilleri ile mesgulum c ,c++ biraz biliyorum su anda python kullaniyorum ve hedefim iyi bir yazilm muhendisi olmak.

 11. ben Mühendis mektebinde okumadım işletme ikide 60 yaşını aştım bir gün mezun olacağımı düşlüyorum kader 120 yaşına kadar yaşama yol verirse Mühendİs olmayanları,da aranızda görmek isterseniz sizlerle yoldaşlık yapmak niyetindeyim.

 12. Antioksidan önemli, omega ise balık dışında bır çok gıdada var. Vejeteryan olanlar ne yapacak acaba.
  yaban mersini vs. meyvelerdeki mineraller başka meyvalarda yok mu acaba.
  Sonuçta bu test İngilteredeki insanların yeme alışkanlıkları ile ilgili. Türk kültüründe ve ingilizlerin hiç tatmadığı nice önemli yiyecek var. Mesela mantarlar. (doğal olanlar ) doğal otlar( Avrupalılar Türkiyeden kaçırmaya çalışıyorlar hani. Kendi ülkelerinde yok diye )…

 13. kültürümüzle uygun olmayan bir test burda yazanlar olmasada daha değerli şeyler tüketiyoruz pekmezimiz yetiştirdiğimiz diğer ürünler mantar bitki çaylarımız baharatlarımız gençlik iksiri acılarımz turşularımız var bence bunlarla test edilmeli türk insanı mesela yoğurt hangi ülkede bizdeki gibi güzel doğal yapılır ki lütfen bu testi deiştirin benim sonuç 15 evet

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.

koseni-sec-yazar-ol

Yeni Yazılar

Mühendis Maaşları

Popüler Yazılar