Ana SayfaKitap ÖzetleriCanım Aliye Ruhum Filiz Kitap Özeti

Canım Aliye Ruhum Filiz Kitap Özeti

Bu yazım Sabahattin Ali tarafından yazılan “Canım Aliye Ruhum Filiz” kitap özeti olacak. Sabahattin Ali’nin usta kaleminden çıkan bu eser oldukça beğenilmiştir ve günümüzde de halen okurların beğenisini kazanmaktadır. Usta bir üslup ile ele alınan eseri mutlaka kitaplığınızda bulundurmalı ve okumalısınız.

canım aliye ruhum filiz kitap özeti

Günümüzde Yapı Kredi yayınları ile tekrardan hayat bulan bu eser aslında bir anı niteliğindedir. Kitapta yer alan kurgunun etkileyiciliği kitabı bir çırpıda bitirmenizi sağlıyor. Usta yazarın kaleminden çıkan bu eser aynı zamanda dönem incelemesi olarak da kanıt niteliği taşıyor.

Anı türünde bir eser odluğu için dönemin problemleri ile ilgili de kitap içeriğinden alt metinler çıkarabiliyorsunuz. Canım Aliye, Ruhum Filiz kitap özeti oldukça başarılı ve mutlaka okunması gereken eserlerden biri. Her yaştan insan rahatlıkla bu kitabı okuyabilir ve farklı derler çıkarabilir.

Canım Aliye, Ruhum Filiz Kitap İçeriği

Sabahattin Ali’yi çok daha yakından tanıyabileceğiniz mektuplardan oluşan bu eser 160 sayfalık olup oldukça kısa sürede okuyacağınız keyifli bir anı. Eserin bu yazdığı mektuplar aslında onun nasıl bir aile babası olduğunun da altını çizmektedir. Kızı ve eşine yazdığı mektupların bir derlemesi olan bu eserde dönemsel sıkıntılara da yer verilmişidir ve bu yönden de bir inceleme olarak değerlendirilebilir. Yazar kitapta Canım Aliye diye seslendiği eşine karşı büyük bir aşk duymaktadır.

sabahattin ali

Bu aşkı sık sık dile getiren yazarın edebi kişiliğini de oldukça başarılı bir şekilde ortaya koymuştur. Canım Aliye, Ruhum Filiz kitap özeti içerik olarak aslında yazarın mektuplarından meydana geliyor ve eşinin ona yazdığı mektuplara bu içerikte pek fazla rastlamıyoruz. Bu sıcak ve samimi duyguların yer aldığı mektuplardan oluşan eser sizin de içinizi ısıtacak cinsten.

Canım Aliye, Ruhum Filiz Kitap İncelemesi

Kitapta özellikle dikkatleri çeken başlangıçta tarihsiz bir mektubun oluşudur. Mektubun günlük dil ile yazılmış olması da kitabın çok daha anlaşılır olmasını sağlamaktadır. Sıcak samimi duyguların yer verildiği bu eser Sabahattin Ali’nin sevilen eserlerinden biri olmanın dışında aynı zamanda edebi değeri de oldukça büyük bir eserdir.

Canım Aliye, Ruhum Filiz kitap özeti 1944 yılına ait mektuplardan oluşması ile dikkat çekmedir. Zamanında yaşanan dönemsel sıkıntılardan çok fazla bahsedilmese de kitapta dönem ile ilgili bilgilere ulaşmanızda mümkün. Farklı anlatımı ile sizi bir anda saracak ve bir çırpıda okuyacağınız bu eser Sabahattin Ali’nin sevilen eserlerinden biridir. Yazarın ailesine olan bağlılığı sık sık gördüğümüz bu eser de özellikle samimi duygular dikkat çekiyor.

Zamanın sıkıntılarına rağmen halen bir arada olmaya çalışan bir ailenin birbirlerine duydukları büyük sevgi örnek teşkil ediyor. Özellikle bu yanı ile eser mutlaka tüm kitaplıklarda bulunması gereken bir eserdir. Yazarın üslubunun da oldukça sade ve anlaşılır olması eserin daha kolay okunur olmasını da sağlıyor. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri olarak bu eser aynı zamanda unuttuğumuz duyguları da bizlere hatırlatıyor.

arıcılık malzemeleri
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri