Ana SayfaKitap ÖzetleriKötü Çocuk Kitap Özeti

Kötü Çocuk Kitap Özeti

Bu yazıda Büşra Küçük’ün yazdığı “Kötü Çocuk” adlı kitabın özeti olacak. Kötü çocuk kitap özetini sizler ile paylaşacağız. Kötü Çocuk hikâyesinin devamın da Karya ile Meriç’in ulaşılması zor mutlulukları ve bu mutluluk için Kayla’nın mücadelesini konu alacaktır. Siyahın içerisinde ki beyaz nokta, siyaha dönmeden beyazlığını koruyabilecek mi? Özeti inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

büşra küçük

Kötü Çocuk Kitabının Özeti

Kayla ve Meriç’in ismi konmamış olan ilişkileri son hızla devam ederken, Meriç gizli hayatının bir kısmını Kayla’ya açmıştır. Kayla bu karanlık geçmişte onu anlamakta olup, sürekli olarak çevresinden gelen tepkilere Meriç’i savunmaktadır. Son zamanlarda Meriç ise hiç olmadığı kadar Kayla’ya iyi davranmaktadır. Bu durum Kayla’yı oldukça memnun etmiş olsa da bir tuhaflık sezmektedir.

Sonun da arkadaşından Meriç’in sürekli olarak kavga ettiğini öğrenir. Bunu Kayla’ya iyi davrandıklarının acısını dışarıda daha kötü olarak örtmektedir. Bunu öğrenen Kayla Meriç’in düzenini mahvettiği için suçluluk duyar. Bunun için Meriç’ten ayrılmaya karar verir. Meriç’e aynı gün ayrılmak istediğini söylerler. O gün karneler dağıtılır ve aynı zaman da yazın da 1 ay boyunca okulun olduğunu öğrenir. Aynı zaman da okul da kral ve kraliçe seçilmiş olup, bir parti düzenlenecektir.

kötü çocuk kitap

Bu partiyi ise Kayla’nın yakın arkadaşı düzenler. Bunun için de ondan yardım ister. Oda zorunlu olarak kabul eder. Kayla Meriç’ten ayrıldıktan sonra, büyük bir boşluk hisseder. Fakat bunun geçici olacağını düşünerek kendini rahatlatır. Arkadaşı ile parti için alışverişe çıkan Kayla’nın yanına Meriç’in düşmanlarından olan ve kendisine tecavüz etmeye kalkarak hakaretler eden, çocuk Kayla’ya gelerek tecavüz etmekle tehdit eder.

Bu tehdit Kayla’yı korkutsa da dik durur. Senden tek istediğim benimle sevgili gibi davranman der. Kayla mecburiyetten kabul eder. Akşam olduğun da Kayla’yı evinden alır ve Meriç’in mekânlarından birisi olan yere götürür.

Meriç orada olur ve Kayla’yı görmesi üzerine ne kadar sinirlense de yokmuş gibi davranmaya devam eder. Yanın da Bora olduğundan biraz şanslıdır. Bora onu dışarı çıkarır ve dışarı çıktığında her yere tekmeler yağdırır. Eli yaralanan Meriç’in odaya çıkması ile Kayla oradadır. Kayla arkadaşıma yardıma geldim diyerek, Meriç’in elini sarar. Meriç biz arkadaş olamayız der ve tersler.

kötü çocuk kitabı

Bir daha ki gidişlerin de ise Meriç’i bir kızla görür. Kız resmen Meriç’le ayaküstü sevişmektedir. Bunu gören Kayla yanında ki çocuğu öper. Sonra hayal kırıklığı ile eve dönerler. Kapıda çocuk bunu tekrar öper. Kayla darmadağın halde eve geldiğinde Meriç gelir ve Kayla’ya o çocuk seni kapıda gerçek bir öpücük ile öptü ve sende karşılık verdin diyerek bu sefer gerçekten bitti der. Buna karşılık Kayla Meriç’in peşinden gider ve tüm evi ayağa kaldırır.

Kötü Çocuk kitap özetini sizlere verdik. Siyahın içerisinde ki beyaz noktanın hikâyesinin devamı için kitabı mutlaka okumalısınız.

arıcılık malzemeleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri