Evrendeki En Büyük Su Kütlesi Nerededir

2
1

Kozmosun yaşının kendinin her an genişlemesiyle doğru orantılı olduğunu düşündüğümüzde yani yaklaşık 14 milyar yaşındaki kozmosun, suyu bizden 12 milyar ışık yılı uzaklıkta olan bir kuasarda sakladığı keşfedildi. Herkes tarafından bilinen su, kozmosun ilk anlarından beri vardır.

kuasar

Keşfedilen Su Fiziksel Değişiklikte Yani Farklı Bir Madde Değil!

Dünya’ya 12 milyar ışık yılı uzaklıkta olan bir kuasarda su olduğu kanıtlandı. Fakat bu su, sıvı halde değil buharlaşmış biçimde bir su kütlesi diyebiliriz. Sebebininse kuasarın Güneş’ten daha fazla enerji yayması olduğu düşünülüyor.

Suyun Kütlesini Duyunca Şaşıracaksınız!

Dünya yüzeyinin %80’i sudur. %80’lik kısmın %97’si ise okyanuslardır. Peki, bu kuasar etrafındaki suyun gezegenimizdeki okyanus kütlesinin yaklaşık 140 trilyon katı olduğunu söylesek ne yapardınız?

kuasar nedir

Bu su kütlesi Dünya haricinde galaksimizin geri kalanında bulunan su kütlelerinden yaklaşık 4000 kat daha azdır. Ayrıca bu su kütleleri galaksimizde buz kütleleri halindeyken bu kuasarda buhar halinde bulunmaktadır.

Uzay Keşifleri Listesine Girdi

Elbette evren içinde keşfedilen her şey bu listeye giriyor ama bu keşif adını listeye altın harflerle kazıdı.

Sizce Bu Kuasar Etrafındaki Su Buharı Yaşamı Oluşturmuş Olabilir mi?

Kuasarın etrafında gaz ve toz birlikleri olduğunu biliyoruz. Bu kuasarın Güneş’ten daha fazla enerji yaydığını da biliyoruz. Suyun olduğu yerde hayatın da olduğunu biliyoruz. Bu kuasar etrafındaki gazların bu su buharı ile yoğunlaşarak yıldızları oluşturabiliyor olduğunu da biliyoruz.

Acaba gezegenler de kuasardan parça hallerinde uzaklaşıyor ve beraberinde suyu, gazları ve tozları getirerek toz bulutlarını oluşturuyor, Güneş eksenine girince de Güneş’ten kopanlarla birer alev topuna dönüşüyor ve milyarlarca yıl soğuduktan sonra beraberinde getirdiği gazlar ve sularla uygun ortam koşulları oluşunca yaşamı oluşturuyor olabilir mi?

2 Yorum

  1. “O, hanginizin amelinin daha güzel olacağı hususunda sizi imtihan etmek için, Arş’ı su üzerinde iken, gökleri ve yeri altı günde yaratandır. Yemin ederim ki, (Resûlüm!): “Ölümden sonra muhakkak diriltileceksiniz” desen, kafir olanlar derhal “Bu, açık bir büyüden başka bir şey değildir” derler. ”
    Evet, gökler ve yer yani mekanik evren yaratılmadan önce arş su üzerindeydi.. Elbette düz satıh olarak değil, fizik kuralları gereği o kitlenin her yanını sarmış bir sistem olarak..

  2. DUYULARIMIZ
    Ses en kuvvetli duyumuzdur. Anne karnında sahip olduğumuz tek iletişim aracı olduğu için kalbimizin en derinine kadar işer. Politikacıların ve din adamlarının toplumu sömürmesini sağlayan şey budur. Açıkça sahtekar oldukları belli olduğu halde ses duyusu diğer tüm duyuların merkezinde olduğu için insanlar kanmaya devam eder. Acı duygusu tarafından uyarılana dek.
    Görme en büyük alan kaplayan duyumuzdur. Bildiğimiz şeylerin nerede ise tamamı görerek elde ettiğimiz şeylerdir. Örneğin televizyon bizi aptallaştırır. Çünkü doğal görüntü akışkanken beyin bütün olarak algılar televizyon ise sn de 30 kare yenilenen resimlerdir. Görüntüler ayrı ayrı kaydedilir. Bütün oluşturmaz. Akşam haberlerini hatırlamama nedenimiz budur. Gazete kitap bilgimiz ise kalıcıdır.
    6 HİSaura 6 his olarak bilinir. Bedenimiz elektirikli sudur. Beynimizde oluşan fikirler kalbimizde oluşan duygular bu suda elektirik dalgaları olarak yayılır ve çevremizde elektirik alanı oluşturur. Bu dalgalar van allen kuşakları aracılığı ile dünyaya yayılır. Yani dünya doğal bir internettir. Farkında olmadan her fikir birine ulaşır. Haarp bu duyguları alp çoğaltarak insanların fikirleri ile oynamaktadır. Mesela son dönemde hayvanların kedilerin çiftleşmelerindeki gariplik gözden kaçmamaktadır. Depremler ve fırtınalar ile bu sırrı saklamak gizli işler çevirenlerin işine gelecektir. Toplumsal duyarsızlık seks vb duygular genel olarak sunulabileceği gibi yerel antenler ile kişiler hedeflenebilir. Zihin kontrolü yapılabilir. Hipnoz gibi zorla yapmayacağınız şeyleri yaptıramaz ama kışkırtabilir. Elbette depremle sizleri oyalarken çok daha sinsi duygu kontrolü ile toplum mühendisliği yapmak dünyayı yöneten gizli güçlerin işine gelecektir. Ekşi sözlük çü bir konu tartışmaya açıyorum.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.