Ozon Gazı Nedir, Ne İşe Yarar

287
ozon gazı

Bir oksijen çeşidi olan ozon (O3), 3 oksijen (O2) atomundan oluşmuş, keskin kokulu, gaz halinde kararsız bir moleküldür. Oksijen molekülleri üzerinde ışık gibi elektriksel boşalmaların olması ve güneş ışığıyla sadece karbon ve hidrojen atomlarından oluşan kimyasalların etkileşime girmesiyle oluşan zehirli bir gazdır. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein tarafından 1839 yılında keşfedilmiştir.

Ozon Gazı Nedir

Güneşten Gelen Zararlı Işınları Süzme

Doğal hali atmosferin en üst katmanında bulunur. Bu katman yer küreyi güneşten dünyaya gelen zararlı ultraviyole ışınları, mor ötesi dalgaları süzme görevi üstlenmiştir.

Dünyamızı çevreleyen atmosfer, egzoz gazı, mazot, fabrikalardan çıkan zehirli gazlar, kullandığımız kokular vb. nedeniyle kirlenmekte bu da ozon tabakasının delinmesine neden olmaktadır. Bunun sonucunda güneşten gelen zararlı kızıl ötesi ışınlar, deri kanseri, akciğer hastalıkları, solunum problemleri gibi hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır.

Dezenfeksiyon Amaçlı Kullanım

Ozon gazı okside edici özelliğe sahiptir. Virüsleri, bakterileri, mikroorganizmaları, toksinleri öldürür. Solunum yolları ve göz ile temasından kaçınılması gereken bir gazdır. Bu özelliğinden dolayı, bütün dünya da, içme suyu sağlayan tüm arıtma tesislerinde dezenfektan olarak kullanılmaktadır. Klordan 3000 kat daha fazla etkiye sahiptir.

ozon gazı ne işe yarar

Hava Kirliliği Kriteri

Ozon tabakasındaki ozon gazının azalması ve yeryüzüne yakın katmanlarda ozon gazının artması durumunda atmosfer kirlenmesi meydana gelmekte, bu da soluduğumuz havanın kirlenmesine neden olmaktadır.

Hastalıklarda Kullanımı

Hastalarda diğer tedavilere ek olarak, tamamlayıcı tedavi olarak kullanılmaktadır. Etkili, güvenli ve ucuz bir uygulamadır. Tedavide kullanıldığı alanlar, vücut ve gövdedeki mantar hastalıkları, iyileşmeyen açık yaralar, bağırsak hastalıkları, uçuklar, hepatit c gibi karaciğer hastalıkları, ağır olmayan kıkırdak, kemik bozulmaları, dolaşım bozuklukları, şeker hastalığı ve fizik tedavidir.

ozon tabakası

Yeniden canlanma denilen, stres, zihinsel bedensel yorgunlukların neden olduğu hastalıklara iyi gelmekte ve yaşam kalitesini artırmaktadır. (Anti-Aging)

Kanser hastalarına ozonlanmış kan verildiğinde, bağışıklık sistemi harekete geçmekte, lenfositler yardımcı ve baskılayıcı hücreler aktif hale gelmektedir.

5 Yorum

 1. Kemal Beziroğlu , öncelikle yorumumu dikkate aldığınız ve yazdığınız için teşekkür ederim projeleriniz gayet iç açıcı ve parlak . Fakat ozonu koruyacak projenizin özellikle yıldırımlardan üretmeyi planladığınız azot oksit ve ozonun çalışma prensibini biraz daha kapsamlı ve detaylı anlatabilirmisiniz . İkinci olarak HAARP konusuna değinmeniz yerinde olmuş fakat HAARP başlı başına bir konu başlığı yorum yerine değilde konu başlığı olarak HAARP hakkındaki araştırmalarınızı düşüncelerinizi yazarsanız daha iyi olabilir. Tekrardan teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Malesef ekşi sözlükte yazar değilim ve Mühendis beyinler aileside her yazımı yayınlayamaz. Sizlere ulaşmanın yolu yorumlar. Haarp konusunda ki yazım statik elektirik ile tarım yazım gibi. Detaylı olarak projemi açıklıyorum. Tek şartla buradaki tuz gölü projemi ekşi sözlüğe taşıyacak birini bulacaksınız.
   Yapay ozon üretmek doğayı korumak mümkün. Nasıl yapılabilir.
   Rüzgar enerjisi direklerinin verimini arttırarak tabi dağlık bölgelerde. Bir diğer projem yüksek dağlardan elektirik üretmek tam bu işe uygun. Üç bin mt ve üzeri dağlarda taban ile tavan arasındaki ısı farkı ile sürekli rüzgar oluşur. Bu rüzgarlar gemi yelkenlerinin v harfi biçiminde dağın tabanından tavanına uzanan rüzgar toplayan baraj ile toplanır. Dağın yamacında bin mt yükseklikten tabanda iki bin mt aralığa sahip bu baraj esen en düşük rüzgarı bile toplar. Dağında tavanına bin mt kottan uzanan hava tüneline aktarır. İki km genişlikteki alandan toplanan rüzgar hava tünelinde rüzgar türbinlerini kuvvetle döndürür. Normalde rüzgar türbinlerinin verimi yüzde on altıdır. Bu modelde ise yüzde otuz beş. Dağın zirvesinde ise devasa van der graff jenaratörleri ile dev bakır şemsiyeler elektiriklenir. Bu güç saatte on bin yıldırım ile no ve ozon üretir. Ana şema haricinde kemalbeziroglu.wordpress.com ve enerjimerkezim. blogspot. com da da çalışmalar sundum. Detaylara bakılabilir. saygılarımla

 2. Bu da diğer çalışmam: Fikri yapımı öğrenip bana cevap yazarsanız sevinirim Mühendis beyinler ailesi için çalışmalarımı sumaktan memnunum. Haarp ve duygu kontrolü: Haarpın deprem yaptığı iklim olaylarını etkilediği bilinmektedir. Gözden kaçan şey Dünyanın elektro manyetik alanını kullanarak doğal olaylara müdahale eden bu cihazlar duygusal olaylara da neden olabilir. İnsan bedeni yüzde yetmiş tuzlu sudur. Zihnimizde oluşan düşünce ya da kalbimizde oluşan duygular bedenimizde elektirik dalgası olarak yayılır. Bedenimizde bulunan 2 milyon kadar tüy anten vazifesi görür. Bu elektirik alanını aura olarak çevreye yayar. Biz buna altıncı his telepati diyoruz. Medyumlar cinleri katalizör olarak kullanarak bu duyguları okurlar. Çevremizdeki eşyalar duygu ve düşüncelerimizi kayıt ederler. Tıpkı hard disk gibi. Atomların yörüngelerinde dönen elektronlar elektromanyetik dalgaları kayıt eder. Medyum ile eşyanın geçmişi görülebileceği gibi hasas elektro manyetik cihazlarlada görülebilir. Haarp van allen kuşaklarını kullanarak nefret eşcinsellik duyarsızlık gibi duyguları insanlara yükleyebilir. Hipnoz gibi size yapmak istemediğiniz bir şeyi zorla yaptıramaz ama kışkırtır. Toplum mühendisliği olarak haarpın kullanıldığına dair delil hayvanlarda aşırı çiftleşmedir. Yılda üç defa yavrulayan kedi var. Sosyal medyada tartışmaya açıyorum. Dileyen ekşi sözlükte yazabilir. Kemal beziroğlu

 3. Kerem koca ve Büşra çelik Ozonu koruyacak projeyi yazıyorum. Gönül isterdiki ekşi sözlükte yazayım. Yapay ozon üretici. Rüzgar enerjisi ile çalışan zeplinlerdir. Sal ve unut tekniği ile otuz yıl hizmet verirler. Bu zeplinler rüzgar türbinleri ve güvenli iniş için paraşüt taşır. Olurda düşerlerse ağır parçalar zarar vermesin. Zeplin üzerinde bulunan 18 metre çaplı türbinler rüzgarla yol alırken dönecek ve van der graff jenaratörlerini çalıştıracaktır. Zeplin gövdesi bakır kablolarla sarılacak ve atlayan yıldırımlar oksijeni azot oksit ve ozona çevirecektir. Azot oksit bitkilere ozon atmosfere yayılacaktır. Üretilen güç az ama süreklidir. Atmosferde yerden 33 km yüksekte uçan yüzlerce zeplin ozon tabakasını tamir edecek ve doğayı koruyacaktır. Beyaz kaplı perdeler ile fazla güneş ışığını yansıtarak dünyayı serinletecek küresel ısınmaya engel olacaktır. Elbette üç bin adet zeplini dünyaya salmak zor ama on milyar dolara mal olacak bu proje geleceğimizi koruyacaktır. Her biri yüz metre uzunlukta olan zeplinler şemsiye gibi açılan parçalarıyla dünyamızı korur.

 4. Ozon tabakasını korumak için yapılan çalışmalardanda bahsedebilirmisiniz bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.