Ana SayfaKitap ÖzetleriSadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Özeti

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur Kitap Özeti

Erdal Demirkıran sadece aptallar 8 saat uyur kitap özeti ile insanın bu kadar uykuya ihtiyacı olmadığını örneklerle anlatmaya çalışmış. Kitap kişisel gelişim kitapları arasında yer alıyor. Demirkol yarattığı hayali karakterlerle daha masalsı bir hava yaratmaya ve kitabı daha keyifli okunur hale getirmiş.

erdal demirkıran

İki hayali karakter geçmişe giderek dahi ve tarihe adını yazdırmış başarılı isimlerin yaşantılarına bakıyor. Böyle bir mizansenle anlatılan sadece aptallar 8 saat uyur kitap özeti başarılı insanların uyuma saatlerinin az olduğunu ispatlamaya çalışıyor. Hayatlarında büyük başarılar elde eden insanların az uyuduğundan ve çok çalıştığından dem vuruyor. Başarılı olmak isteyen insanların öncelikle ne istediklerine çok iyi odaklanmaları gerektiğini ve odaklandıkları konu üzerinde çok çalışırlarsa başarının geleceğini söylüyor.

Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

Bu söylemlerini geçmişte büyük işler başarmış olan insanların çalışma prensipleriyle destekliyor. Günde en fazla altı saat uyumanın insana yeteceğini ve sekiz saat uykunun sadece bir alışkanlık olduğunu söylüyor. Uyku saati geri çekildikçe çalışma süresinin uzaması ve ardından da başarının gelmesi söz konusu oluyor.

Demirkıran insan alışkanlıklarının değişmesi gerektiği konusunda masalsı bir dille anlatım yapmış. Okuyucular sadece aptallar 8 saat uyur kitap özeti için farklı yorumlar yapıyor. Kimisi Demirkıran’ı sekiz saat uyuyan insanları aptal olarak tanımlaması nedeniyle kınıyor kimi de kitabında dünyanın en akıllı insanı olarak imza atmasını eleştiriyor.

Tabi ki Demirkıran bu kitabında sekiz saat uyuyan insanları aptal olarak ilan etmiyor. Sadece bu kadar uzun süre uyumanın gerekli olmadığından bahsediyor. Okuyucuların bir kısmı bu konuda Demirkıran’a hak veriyor. Kimisi ise uzun süre az uyumanın depresyon başlatabileceğini söylüyor. Burada insan fizyonomisi ve kişilerin neyi başarı olarak anlamlandırdığı da kişiden kişiye değişiyor.

Uykudan ve zevk alınan şeylerden vaz geçip sırf çalışarak elde edilen başarının insan hayatına ne kadar katkıda bulunacağı da biraz görecelik taşıyor. Demirkıran az uyumanın sadece çalışmak için faydalı olmadığını, az uyuyan insanların kişisel zevklerine daha fazla vakit ayırabileceğini ve daha verimli bir hayat sürebileceklerini söylüyor.

sadece aptallar 8 saat uyur

Kişinin kendisine kalan zamanı sosyal aktivitelerle değerlendirmesi elbette çok sağlıklı fakat gerçekçi olmak gerekirse günümüzde pek çok insan buna imkan bulamıyor. Fakat imkan yaratabilen insanların günlerini kendi zevklerine ayırabilmeleri elbette yaşam kalitesinin artması için çok önemli bir etken. Kişiler günde bir saat az uyuyup kazandıkları bu süreyi okumaya ya da spora ayırırlarsa ruhsal ve fiziksel sağlıklarına büyük katkıda bulunmuş olurlar. Buna göz attınız mı: Harry Potter ve Sırlar Odası Kitap Özeti 

Başarı odaklı insanlar ise kazandıkları zamanı çalışmaya ayırabilirler. Demirkıran’ın az uyuyun ve çok çalışın gibi bir iddiası yok. Gereğinden fazla uyumayarak kendinize zaman ayırın iddiası var. İnsanların yaşamdan beklentileri uykudan kazandıkları zamanı nasıl geçireceklerini belirler. Çalışmak isteyen çalışır, kendisine zaman ayırmak isteyen de bu zamanı dilediği gibi değerlendirir.

arıcılık malzemeleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri