Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Nedir

2203
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği nedir

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği nedir? Gerek yolcu gerekse yük olarak hava taşımacılığın da ki gereken işlemlerin yürütülmesidir. Bu denli üniversiteler de okutulmakta olunan bu bölümde okumakta olan öğrencilerin kalifiyeli elemanlar olarak yetiştirilmesi programın amacını gütmektedir.

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü

Hava ulaştırma işletmeciliği bölümünü tercih etmek isteyen kişilerin sivil havacılık yüksekokullarını tercih etmeleri gerekmektedir. Bölümün tercih edilmesi ile birlikte bir aday öğrencilerin genel yetenek sınavından geçmeleri gerekmektedir. Genel yetenek sınavın da ise şu konular yer almaktadır: ayrıntıyı algılayabilme, insanların ikna edilmesine yönelik nasıl bir yol izlenmesi gerekliliği, insanların kurulan iletişimin iyi yönde seyir etmesi nasıl olmalıdır ve dikkat becerisi ve sorumluluk duygusunun ne derece mevcut olduğu gibi konulardır.Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü

Hava ulaştırma işletmecisinin parayı, malzemeyi ve insanın sahip olduğu yeterliliği yani gücü de denilebilir en verim sağlayıcı bir sistematik düzen için de kullanabilme yetisinin sahip olunması yönün de eğitimler verilmektedir. Uçakların çalıştırılma planı nasıl yapılmalıdır, yük ile yolcu uçaklarının kapasitelerinin doldurulmasına yönelik ihtiyaçlar nasıl giderilmelidir ve çalıştırma planının denetlenmesi doğrultusun da ki eğitimleri içeren bir bölüm olmaktadır.

Uçakların firmaların da çalışan kişilerin kendi firmasının uçakları ile bu firmadan olmayan uçakları da denetleme ile görevlendirilmelerin nasıl bir sıra izleyeceği yön de eğitimler verilmektedir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı bitirenlerin aldıkları unvanlar

Sivil hava ulaştırma işletmecisi unvanı olmaktadır. Sivil hava işletmeciliği unvanına sahip olan bireylerin çalışma alanları THY ile birlikte özel havacılık işletmeleri olmaktadır.Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği dersleri

Sivil hava araştırmacılığı bölümünün eğitim süresi 4 yılı kapsamaktadır. Matematik, davranış bilimleri ile birlikte uçak bilgisi dersleri, hava trafik kontrolleri dersi, aerodinamik ve performans dersleri, hareket ve hava seyrüseferi dersi, işletme ve muhasebe alanı derslerinden bazıları gösterilmektedir.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.