Teknolojinin Yaşamımızdaki Yeri

1285
Teknolojinin Yaşamımızdaki Yeri

Tarihi dönemlerden günümüze kadar geçen süre içerisinde insan yaşamı çeşitli devinimler geçirmiş ve sürekli değişim göstermiştir. Geçmiş dönemlerde insan yaşamını kolaylaştıracak birçok teknolojik icat yapılmış ve insanlığın hizmetine sunulmuştur. Bu icatlar insan yaşamını kolaylaştırdığı gibi zamandan tasarruf etmesini sağlamıştır. Teknoloji birçok alanda insan hayatını etkilemiştir. Şüphesiz bu etki olumlu yönde olmuştur. Sağlık, iletişim, ulaşım vs. birçok alanda teknoloji kendini göstermiş ve varlığıyla insan hayatını kolaylaştırmıştır. Bu yüzdendir ki teknolojinin yaşamımızdaki yeri büyük öneme sahiptir.

Günümüzde teknolojinin varlığını hissetmek hiçte zor değil. Evlerde, işyerlerinde, sokakta görmeniz mümkündür. Kısacası her yerde teknolojiyi görmek mümkündür. Evlerin vazgeçilmezi televizyonlar bile gün geçtikçe gelişiyor ve özellikleri artıyor. Ve çağımızın vazgeçilmezi bilgisayarlar. Onlarda teknolojinin birer eseri olup her geçen gün kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.

Cep telefonları, elektronik mutfak gereçleri ve daha adı sayılacak birçok makine ve cihaz insan hayatını kolaylaştırmak üzere insanların hizmetine sunulmuştur. Teknolojinin yaşamımızdaki yeri günümüzde daha fazla paya sahiptir. Her gün elimizden düşüremediğimiz cep telefonları bile müthiş bir gelişimle birçok işimizi ufacık cihazlarla halletmemizi sağlar hale geldi.

Teknolojinin Yaşamımızdaki Yeri nedir

Telefonlarla Dünyanın bir ucundaki insanla görüntülü konuşur hale geldik. Yine teknoloji sayesinde gıdalarımızı besin değerlerini kaybetmeden ve bozulmadan koruyabiliyoruz. İnternet sayesinde birçok bilgi ve imkânlar her an elimizin altında. Bunu da teknolojiye borçluyuz.

Teknoloji, her geçen gün kendini yenileyebiliyor ve Dünya ekonomisinde büyük bir paya sahiptir. İnsanların, teknoloji sayesinde para bile kazandıkları bu dönemde teknolojiyi farklı amaçlar uğruna kullananlarda mevcuttur. Savaş teknolojisi adı altında gelişen bu oluşum savaşların daha kanlı bitmesin sebep olduğu gibi sivillerinde hedef alınmasına sebep olmuştur. Toplu ölümleri artıran savaş teknolojisi farklı emellerin oyuncağı haline gelmiştir. İnsanlığın tarih boyunca kullandığı silahlar, savaş teknolojisinin varlığını kanıtlamaktadır.

İnsan hayatını kolaylaştırdığı sürece ve kendini geliştirdiği sürece insanlığında onu takip edeceğine şüphe yoktur. Hayatımıza büyük yenilikler getiren ve bizlerin Dünya’ya açılan kapısı olan teknoloji, her daim gelişime ve büyümeye devam edecektir. Teknolojinin yaşamımızdaki yeri de hiçbir zaman değişmeyerek en önemli ihtiyaçlarımızdan biri olarak kalmaya devam edecektir.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.