Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü

2000
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü

Bakmaya doyamadığınız arabanızın, akıllı telefonunuzun veya çevrenizde gördüğünüz herhangi bir eşyanın nasıl üretildiğini, üretilirken hangi işlemlerden ve aşamalardan geçtiğini merak ettiniz mi?

Peki, şimdi size evinize alabileceğiniz 3 boyutlu bir yazıcı ve tarayıcı ile çevrenizde gördüğünüz hemen her şeyi tekrardan üretebileceğinizi söylesek tepkiniz ne olur? Tersine mühendislik adı verilen bu kavramın ve aditif üretimin yanı sıra kompozit malzemelerin, talaşlı-talaşsız imalatın, CAD/CAM yazılımlarının da yer alacağı yeni etkinliğimiz; titizlikle yapılan ve günümüzdeki imalat teknolojileri hakkında ezberlerimizi bozacak yepyeni konularıyla büyük bir altyapı çalışması ürünü olarak karşınıza çıkıyor.

İMTEK (İmalat Teknolojileri Etkinliği) ile imalat üzerine sektörde gerçekleşen teknolojik gelişmeler, akademik düzeyde çalışmalar ve ilgi çekici ürünleri canlı görme imkânlarıyla sizleri bir araya getirecek olmanın heyecanını Maktek ailesi olarak yaşıyoruz.

Bu etkinliğimizde büyük bir ilke imza atıp sergi salonunda YTU Racing Formula aracını ve DBF (Design Build Fly) projesinde yapılan insansız hava aracını parçalarına ayrılmış bir halde sergileyerek öğrenciler olarak imalat sektörünün neresindeyiz tüm Türkiye’ye göstermeyi amaçlıyoruz.

Ayrıca etkinlik ekibinin organize edeceği Solidworks ile İnovatif Tasarım Yarışması için ayrıntılara www.ytumaktek.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu heyecanı bizimle birlikte yaşamak istiyorsanız siz meraklı dostlarımızı 19-20 Mart’ta Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü Oditoryumuna bekliyoruz!

www.ytumaktek.org

www. twitter.com/ytumaktek

www.facebook.com/MAKTEK

 Etkinliğin Facebook Eventi: https://www.facebook.com/events/432628840217755/?fref=ts

Yıldız Teknik Üniversitesi

Beşiktaş Yerleşkesi,R Blok MAKTEK Kulüp Odası

Beşiktaş/İSTANBUL

Yazımızı Beğendiniz mi?
Önceki İçerikKutup ışıkları Nasıl Oluşur
Sonraki İçerikTürk Yıldızları Belgeseli
Kemal Okur

Fırat Üniversitesi Mekatronik mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. İlgi alanlarım elektrik elektronik, mekatronik, kendin yap, uzay zaman olgusu, Mucit ve bilim adamları.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.