Tazyikli Su ile Odun Kesilir mi?

0
14376
robolink-banner

Merhabalar bu paylaşımda sizlere tazyikli su ile odunun nasıl kesildiğini göstereceğiz. Basınçlı su yıkama makinesi, sıkıştırıp bastığı yüksek barlı suyun gücü ile her şey yapmak mümkündür. Bu makineyi petrol ofislerinde görmüşsünüzdür. Oralarda araba yıkamak için kullanılıyor. Ama bu videodaki makinenin gücü, petrol ofislerinde kullanılan su püskürtme makinelerine göre daha fazladır.

Basınçlı su makinelerinin kullanım alanları; bahçelerde, teklerde, petrol ofislerinde, havuzlarda, inatçı kirlerde sıkıntısız kullanabileceğimiz bir alettir. Örneğin; yarım parmak bir hortum, 4 bar ile bir saate yaklaşık 3,5 ton su harcarken, 150 barlık basınçlı su yıkayıcılar 500 litre su harcamaktadır. Bu da bize su tasarrufu sağlayabilir.

Makinelerin diğer avantajıda, temizlik yaparken herhangi bir kimyasal madde kullanmadan istediğiniz alanı pürüzsüz bir şekilde temizleme yapabilirsiniz.


Yalnız bu videoda ki makine profesyonel seviyedir. Gördüğünüz gibi basınç ile 2 santimetrelik tahtaları kesebiliyor. Ayrıca bu makinelerin daha üst seviyelerinde vardır. Basınçlı su ile çelik bile kesilebilmektedir. Yanlış hatırlamıyorsam “su jeti” olarak geçmektedir.

Paylaşır mısınız?
Bilim konuları,mühendislik, sağlık,proje ve bilişim teknolojileri ağırlıklı makale ve haberlerin yer aldığı kaynak site olarak tanımlayabileceğimiz Mühendis Beyinlerın asıl amacı, kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek, Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır.

Düşünceleriniz Nedir?

Please enter your comment!
Please enter your name here