Cep Telefonu Şarj Etmenin En Tehlikeli Yolu

5900
Cep Telefonu Şarj Etmenin En Tehlikeli Yolu

Bunu kendiniz denemeyin, gerçekten yapmayın çünkü çok tehlikeli ve yasa dışı!

Ama bu adamlar yaptı! Bir Rus YouTube kullacısı olan Kreosan, demir yolundan yararlanarak nasıl bir telefonun şarj edilebileceğini gösteren video hazırladı. Geçen yıl yüklenen bu videoda raylar arasında dalgalı gerilimin nasıl var olduğunu bizlere göstermektedir.

Nokia model bir telefonu şarj etmeden önce bu gücü ilk olarak bir lamba ve hoparlör üzerinden gösteren Kreosan, yaptığı bu deney için güvenliğin ön planda tutulduğunda ısrarcı. Bu videoda gerilim değeri yaklaşık olarak 2.5 ile 3 volt arasında değişiyor, bu da telefona küçük bir miktarda güç sağlamaya yeterli olacaktır. Ancak Reddit üzerinden gönderilen videolarda bazı kullanıcılar tren hatları üzerinde belirgin bir arıza yaratabileceğini, dolayısıyla diğer trenleri durdurabilme veya erteleme gibi bazı problemlerin oluşabileceğini söylediler.

“Bu videodaki tüm eylemler deneyimli bir demiryolu işçisinin gözetiminde gerçekleştirildi, çekim sırasında hasar görmüş bir şey yoktur” diye ibare yazılmış olsa da oluşabilecek problemleri düşünmeden yapılan her iş zarar verici nitelik taşır.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz:

4 Yorum

    • Voltajla alakalı bir sorun olmaz. İki rayı kısa devre ettiğinizde sinyalizasyon sistemi o bölgedeki ray devresini meşgul olarak algılar yani o bölgede bir tren olduğunu zanneder. Ray devresi meşgul iken dispeçer o hat üzerinde sinyal açamaz ve o hat üzerinden tren gönderemez. Bu sebepten dolayı tren seferleri etkilenebilir.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.