Galaxy Note 3 Root Yapmak

17567
Galaxy note 10.1 GT-N8000 Android 4.2.2 (3)

Merhabalar bu yazımda sizlere Galaxy Note 3 SM-N900 (Exynos) ve SM-N9005 (Qualcomm) cihazlarına root yapma işlemini anlatacağım. Note 3 SM-N9005 cihazımı geçen sene almış idim. Hemen yeni telefonuma root atmak istemiştim ama XDA geliştiricileri henüz root dosyasını yayınlamamıştı. Yaklaşık 6 ay oldu. Bu gün internetten araştırdım ve dosyaları buldum sizin ile paylaşmak istedim. Galaxy note 3 root yapma işlemini adım adım anlatacağım.

Daha önceki yazılarımda Samsung Galaxy S4, S3, Note2, Galaxy Note 10.1 root ve room güncellemelerini Android Root ve Romlar kategorisinden takip edebilirsiniz.

Galaxy Note 3 Root Yapmak işlemine başlamadan önce lütfen altta bulunan kırmızı renkle yazılmış yazıyı okuyunuz!


Unutmayın! Cihazınızın sistem tarafında yapacağınız herhangi bir modifikasyonda garanti dışı kalırsınız. Uygulamadan doğabilecek tüm sorumluluk kullanıcıya aittir. Cihazınızın sürücüleri yüklü değilse yükleyin ve işlemlere ondan sonra başlayın. Bu işlemleri yapmadan önce kişisel ayarlarınızı ve verilerinizi yedekleyin. Cihazınızın Ayarlar > USB hata ayıklama modunun etkin, pil seviyesinin en az yüzde 50 olduğundan emin olun.


İndirme Dosyaları:

SM-N900 (Exynos) için root dosyası:  CF-Auto-Root-ha3g-ha3gxx-smn900.zip

SM-N9005 (Qualcomm) için root dosyasıCF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.zip

Odin 1.85 programı indirmek için tıklayınız.

Not : Yukarıda vermiş olduğum root dosyalarının içinde de odin programı bulunmaktadır. Siz benim verdiğim odin programını kullanınız. Özellikle çalıştırırken yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayınız.


İşlemler :

1- İndirdiğimiz zip dosyasını klasöre çıkartalım.

2-Galaxy Note 3 cihazımızı kapatalım ve Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutarak Download Moduna alalım.

Download moduna geçmek için bir uyarı ile karşılaşacaksınız, bu uyarıyı ses yükseltme butonuna basarak geçelim.

3-Ardından indirdiğimiz odin 1.85 programını yönetici olarak çalıştıralım. Odin programını çalıştırdıktan sonra telefonumuzu usb ile bilgisayarımıza bağlayalım. Kısa bir süre sonunda bilgisayarımız gerekli sürücüleri yükleyerek cihazımızı görmüş olacaktır.


Samsug Galaxy note 3′u Download Moduna Aldığımda Odin ( Bilgisayar) Görmüyor. Ne yapmam lazım ?

Eğer ciha pcyi görmüyor ise. Bu verdiğimiz Samsung Driverları yükleyiniz. Samsung USB driver indir – v1.5.29.0


4-Odin programı cihazımızı gördükten sonra ( aşağıda ki resim gibi) PDA seçeneğine tıklayarak güncelleme dosyasının yerine gösteriyoruz. Gösterdikten sonra bir kaç saniye bekleyecektir.

Samsung note3 root yapmakArdından hazır olduğunda Start seçeneğine  basarak yüklemeyi başlatabilirsiniz. Yükleme 20 saniye sürmektedir. Root işlemi başarılı olduğunda yukarıda ki resimde ki ilk beyaz kare kutucuk yeşik arkada planda PASS diye bir yazı çıkmaktadır.

Ardından root işlemi başarılı mı oldu öğrenmek isterseniz google playden “root checker basic” uygulamasını indirerek kontol edebilirsiniz.

Root işlemi bende başarılı oldu. Takıldığınız yerler olursa yorum kısmından sorarak yardım alabilirsiniz.

Önceki İçerikMatematik Ne işe Yarar
Sonraki İçerikUzayda Ne Giyeceğiz
Oğuzhan Mallı
Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim.

6 Yorum

  1. Merhaba Oğuzhan bey. Note 3 Marka telefonum var. Denilenleri uyguladım fakat fail çıktı ilk kutuda. Sonra N9000QXXUENH1_N9000QTURENG3_N9000QJVUENG1_HOME.tar isimli bir dosya indirdim onu kurdum (sanırım orjinal hali); kurulum gerçekleşti fakat telefon açılırken samsung yazan ekranda kalıyor, yani açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz?

    Kaynak Linki : https://www.muhendisbeyinler.net/galaxy-note-3-root-yapmak/

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.