Ana SayfaMühendis MaaşlarıOrman Mühendisliği Maaşları Ne Kadar

Orman Mühendisliği Maaşları Ne Kadar

İnşaat mühendislerinin maaşları birçok farklı kritere göre değişiklik göstermektedir. Örneğin devlette mi çalışıyor yoksa özel bir şirkette mi, sahada mı yok ofis içerisinde mi görev yapıyor gibi değişik durumlar orman mühendisliği maaşları konusunda bir takım farklılıklar yaratmaktadır. Hatta evli olması ve kaç tane çocuğunun olması da yine maaşlar konusunda kriterler içerisindedir. Ayrıca kamu kuruluşu içerisindeki farklı sayılı kanunlar çerçevesinde de yine maaşlar değişebilmektedir. Aynı durum bir özel sektörde çalışan kişiler için de maaşların elde bulunan belgeye göre değişiklik göstermektedir.

orman ürünleri sanayi nedir

Orman mühendisleri maaşları

Kamu kuruluşunda çalışan bir orman mühendisinin genel maaşı 3000 ila 3400 TL arasında bir değişiklik göstermektedir. Aynı şekilde memur olarak görev alan bir orman mühendisi ise 3400 ila 3700 arasında bir maaş almaktadır. Mühendisin sahada görev alması ise maaşlara artı bir etki yapmaktadır. Bu etki ise karayolları ya da BOTAŞ ve DSİ gibi yerlerde görev alan mühendisler adına 500 TL ila 1600 TL arasında değişen miktarlar arasında olabilmektedir.

Elbette uzman ya da uzman yardımcı olarak görev alan orman mühendisliği maaşları da yine değişiklik yaratmaktadır. Bir uzman mühendis 4500 TL gibi bir maaş alırken, uzman yardımcı ise 3300 TL gibi bir maaş ile görevine devam etmektedir.

orman-muhendisligi

 

Yine yabancı dil bilen orman mühendisleri için maaşlar bir miktar artış olmaktadır. A,B ya da C kriterleri çerçevesinde 280, 190 ve 110 TL gibi fiyatlarda değişiklik oluşabilmektedir.

Evli olan ve eşi bir yerde çalışmayan kişiler 100 ila 190 arasında ek ücret alırken, her çocuk için 20 ve 25 TL gibi bir geçim ücreti almaktadır. Kamu bünyesinde farklı kademelerde olan kişilerin de maaşları değişmektedir müdür ya da müdür yardımcısı gibi kriterler farklılık yaratmaktadır.

Faklı kriterler ile orman mühendislerinin maaşları

Yeni mezun kişilerin maaşları 2000 ile 3500 TL arasında değişirken, tecrübe konusunda 5 yılı geçen kişilerim maaşları ise 3500 ile 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özel şirketlerin farklı kademelerinde projelerinde çalışan orman mühendisleri de yine bir takım değişiklikler ile maaş almaktadırlar.

Elif Yaldız
Elif Yaldız
2. Sınıf Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğrencisi. Burada sizlerle bilgi alış verişinde bulunmaktan memnuniyet duyuyorum.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?