Ana SayfaKitap ÖzetleriHayat Cesurlara Torpil Geçer Kitap Özeti

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Kitap Özeti

Usta yazar Bircan Yıldırım’ın kaleme aldığı Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitabı hayatla ilgili duruşumuz hakkında öğretiler veren, kişisel gelişim konusunda yardımcı bir eserdir. Yazar kitaptan bahsederken, hayatın yola çıkmayı göze alanlar için torpil geçtiğini yani onları kahramanlaştırdığını söylüyor.

hayat cesurlara torpil geçer

Aslında bu kitapta bir şeylere başlamak için sebep aramamız gerektiği ve adım atmaktan korkmamamız gerektiğini anlatıyor. Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitap özeti okurları cesaretlendiren bir eser. Her zaman arkanızdan ittirecek birinin olmadığını, yola çıkmak için yağmurlarda ıslanmaktan korkmamak gerektiğini ısrarla vurgulayan yazar, oldukça başarılı bir eseri bizlere kazandırmış.

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Kitap İçeriği

2018 yılında okurları ile buluşan bu kitabı hala okumadıysanız mutlaka hemen elinize almalısınız ve hayatınız ile ilgili kararları kitabı okuduktan sonra vermelisiniz. Bircan Yıldırım, bu kitabı ile okurlarına bir rehber edasında hayatla ilgili tavrımızdan bahsediyor. Korkuların üstüne gitmeden kahraman olamayacağımızı güzel betimlemeleri ve usta üslubu ile anlatıyor. Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitap özeti aslında herkesin yaptığı hayata adım atma korkusunu çok başarılı bir şekilde işliyor.

hayat cesurlara torpil geçer kitap

Bir işe ya da bir ilişkiye başlarken duyduğumuz kaygılardan arınarak, adımlarımızı kahramanca atmamız konusunda bizi itekliyor. Özellikle kitabın adından da anlaşılacağı gibi cesurca hareket ettiğimizde bu hayatta mükafatlandırılacağımızdan, başarıyı elde edeceğimizden sıklıkla bahsediliyor. Yazar okurlarına sorularla sesleniyor. Günlük hayatımızda sık sık kendimize soruduğumuz neden hep aynı şeyler başıma geliyor sorusunun yanıtını sizlere veriyor.

Tüm bu soru ve sorunların sebebinin korkakça ilerlememiz olduğunu söyleyen yazar, benzetmeleri ve betimlemeleri ile doğru yolu okura çok güzel bir şekilde gösteriyor. Onun bu usta kalemi ile içinizdeki tüm sorulara bu eser sayesinde yanıt bulacaksınız. Kolay üslubu sayesinde kolaylıkla okuyacağınız ve elinizden bırakamayacağınız bir eser olmuş.

kitap özeti

Hayat Cesurlara Torpil Geçer Kitap Yorumu

Kişisel gelişim kitaplarında genel olarak görülen okuru arkasından itekleme dürtüsünü bu kitapta görmüyoruz. Kişiyi teşvik edici, motive sözler gene bu kitapta da yer alıyor fakat oldukça güzel betimlemeler ve anlaşılır bir üslup ile okuru sıkmadan, olması gerektiği gibi ana düşünce aktarılıyor. Kaleminin ustalığını bu eserinde de gösteren Bircan Yıldırım, okurlarına denize açılmaktan korkmayın, bu hayat sizin ve dümende sizin elinizde kahraman olmak için yağmurları boş verin edasını vurguluyor.

Bu bakış açısı ile tam anlamıyla öğreti tarzında bir eser ortaya koyan yazar, klasik bir kişisel gelişim kitabı yerine hayata olan bakış açısını okurlarına enjekte ediyor. Hayat Cesurlara Torpil Geçer kitap özeti tam bu yönü ile diğer kitaplardan ayrılıyor. Bu kitabı elinize aldığınızda kesinlikle farklı bir bakış açısında kitabın kapağını kapatacaksınız. Yazarın gözünde bir kahraman olarak hayatınıza devam edeceksiniz. Bir çırpıda okuyacağınız bu kitap hayatınıza aynı zamanda yön verecek bir eser.

arıcılık malzemeleri
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Yeni Yazılar

Kitap Özetleri