Kadına Şiddete Hayır

3882
ülkelere göre tecavüz oranları

Ülkemiz geçmiş tarihine de bakarsak pek çok şekilde can kaybedilmiş bir ülke.  Aslında insanlık tarihinde Tüm Din kitaplarında bahsedilen Habil ile Kabil den bu yana ölümler olmakta. Kimisi iktidar savaşı kimisi karşı cins benim olmalı kavgası kimisi toprak kimisi para kavgasıdır. Lakin o savaşların bir amacı vardı. Topraklarını savunmak için karşıya saldırıp ölenler, karşıdaki insanları öldürenler gibi. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Yukarıda ki görselde ülkelere göre tecavüz oranları görmektesiniz. Gün geçtikçe kadına şiddet artmaktadır.

Lakin son yıllarda toplumsal olarak geri kalmış (geri bıraktırılmış) pek çok ülke ki malesef bunlar Müslüman ülkelerdir. çok fazla vahşet görülmektedir.

Öyle ki Kadın ve çocuklara eşya gözü ile bakılmakta köle gibi kullanılmaktadırlar. Sokak ta kavga eden bir adam ile kadını kimse ayırmamak ta hatta elinde bıçagı olan ve kadını öldürmeye kalkan kişiye laf edip de bırak demek bile kahramanlık timsali sayılmakta tv lere çıkartılmaktadırlar. Aslında toplum olarak gittikçe yozlaşmaktayız. Bu yozlaşmak para ya da bilgi ile alakalı degil. İnsanlara davranış ile ölçülüdür. İnsanlara davranmayı bilmeyen insan müsvetteleri zaten hayvanlara da iyi davranmazlar. Bir kız sırf üzerindeki kıyafeti kendini yakıştığı için beğendiği için alıp giydiği halde başkalarınca farklı mecralara çekilip akıllarınca bu kıza ders vermek bahanesi ile türlü işkencelere maruz bırakılmaktadır. Toplum gittikçe yobazlaşmaktadır. Aslında bu Psikiyatr lerin ele alması gereken bir konudur. Bilinçaltında bastırılmış duyguları toplumda konuşarak degil de zayıf kişilerin üzerinde uygulamak Psikologların tesbit edecegi bir hastalıktır. Toplum da bu hastalık gittikçe de yaygınlaşmaktadır. Bunlar ancak Kültürel gelişme ile olur. Birbirimizi kontrol ile olur. Eğer oto kontrol yöntemini doğru kullanmaya başlamaz isek daha çok canlar kaybolur ve ardından uzmanı da sanatçısı da amerika da 2 dk da bir kadın ölüyor sus diyen kadın gazeteci de konuşur ölen öldüğü ile kalır. Üzülen Anne “Keşke silah ile vursaydılar da yakmasalardı çok canı yanmıştır” der.

İnsanları kılık kıyafet dil din ırk ayrımına göre değil de insan oldukları için değer verdiğimiz gün inşallah kısa zamanda gelir de bu tür vahşet olaylarını bir daha duymayız. Olayları kişisel almasak da. Ölen öldüğü ile kalıp da hukuk un 3-5 yıl ceza ile serbest bırakacağı bir hukuku da Vicdani olarak kabul edemiyoruz. Suçlular Hak ettiği şekilde cezalandırılmalıdır.

özge can aslan

Tertemiz bir kızımız, Özgecan Aslan’ı kaybettik.  Kızımızın Allah’tan Rahmet Kederli Ailesine ve Yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Kadınların fıtratında taciz, tecavüz, şiddet asla olmamalı!

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.