Küresel Isınma Yalanı ve Termonükleer Kölelik

1764
Küresel Isınma Yalanı ve Termonükleer Kölelik

Küresel ısınma 11 eylül gibi tiyatro olabilir. Önceden hazırlanan bir senaryo dahilinde insanları küresel ısınmanın varlığına inandırmak ardından insanları küresel kölelikle mecbur etmek mümkündür. Dünyanın çapı 12 bin km, yüzey alanı 400 milyon km2. Km küp hacimde ise atmosferin yoğun olduğu alan ilk 40 km tabakanın hacmi 16 milyar km küp. Bu alanda insanların ısınma etkisi ise 8 milyar insan için bir ev 100 m2, 250 m3 den 2 km3 tür.

dünya

Yaz kış gece gündüz soba yaksak atmosferi ısıtma gücümüz 8 milyarda 1 dir. CO2 ise gıda oranı ile bu gıdayı tüketen mikro organizma oranı eşit arttığından ve CO2‘yi en çok tüketen plaktonik mikro organizma olduğundan sera etkisi iddia edildiği kadar çok olamaz.

küresel ısınma

O halde bu ısınma nereden kaynaklanıyor. Tesla fiziği Dünya manyetik alanına müdahaleden kutupları, muhtemelen buzu sismik olarak kıran makinelerle parçalanıyor ısı dalgaları yönlendiriliyor.

Çünkü CO2 ile sera gücü 100 kat artsa bile küresel ısınma oranı 80 milyonda bir olur. Sanayi araç trafiği 10 kat desek bile 8 milyon da bir olur. Oysa iklimde derecelik farklar var. 60 yılda Dünya hiç ısı kaybetmese bile insanlar ancak 100 bin de bir derece ısıtabilir. Neden bakkal hesabı yaptın bilimsel formüller kullanmadın. Bilim tekeli nedeni ile. Einsteinin izafiye teorisinden Uzaya dek pek çok konu şüpheli ve eleştiriye kapalılar.

Bu konu halk cahil kafasına indirgenmiş.

tokamak reaktörü

Amaç ne olabilir. Önce çevreyi bozmak ardından termonükleer enerjiye geçmek. Bu enerji yüksek teknoloji gerektirdiği için belirli devletlerin tekelinde olacaktır. Diğer ülkeler termonükleer enerjiye bilgisayarlı otomobillere bağlı olursa her şeyde bu devletlere uymak zorunda olacaklar. Uymazlarsa petrol kömür doğal kaynakları kullanırlarsa neden Dünya iklimini bozuyorsunuz diye bombalanacak.

Küresel Isınma Yalanı

Termonükleer enerji çevreci bir enerji değil yapay zeka ve robot askerler ile dünyanın sonunu getirebilir.

14 Yorum

 1. Sen cahil kafasına indirgemişsin kardeşim bende çevre mühendisi olarak öyle anlatayım sana. Dışarıdan hava giriş çıkışı olmayan büyük bir odada tutsaksın. İçeriye sadece güneş ışığı ve yeterli kadar su girişi var. Etrafına çeşitli bitkiler ekilmiş ve olgunlaşmış. Bunları yiyerek hayatta kalman gerek. Bitkilerden bazıları GDO’lu diğerlerine göre 2 kat enerji veriyor ama 2 kat fazla gaz yapıyor. Ortamdaki bitkiler mevcut sayısıyla senin çıkardığın gaz atıkları ancak oksijene çevirebilmekte. Sen fazla enerjiyi tercih ediyorsun yemeğe başlıyorsun. Yedikçe osuruyorsun, osurdukça yiyorsun belli bir zamandan sonra o kadar çok osuruyorsun ki odanın 3 te 1 senin osuruğunla dolmuş oluyor. Camlardan gelen ışık ve sıcaklık gazın etkisiyle seni ve ortamı daha da ısıtmaya başlıyor. GDO’lu olmayan bitkiler yükselen sıcaklık nedeniyle ölmeye başlıyor. Sende böyle gidersen öleceğini anlamaya başlıyorsun.

  • Korktuğum oldu sen de prof kafasına yükseltmişsin. Bir bitkiler fotosentez yapmaz. Bitkiler hiç bir şey yapmaz. Fotosentezi plaktonikmikroorganizmalar yapar. Oksijeni bunlar üretir. Delil bitkide beyin sinir sistemi ve kas yok. Bitkinin her zaman düzgün büyümesi ancak canlı organizmalar ile olur. Nasıl arılar balmumundan yuva bal yapıyorsa aynı şekilde mikroorganizmalar selülözden yuva yapar.
   Dünya kapalı ortam değil ısındığında atmosfer genişleyerek hacmi artar. yüzey alanı genişlediği ve taşıdığı ısı arttığı için yayılan ısı daha fazla olur ve uzaya daha fazla ısı yayarak soğur.
   Bitki öldürecek kadar karbondioksit üretemeyiz çünkü ihtiyaç duydukları oksijen oranı bizden az biz ölürüz zaten. Olmayacak senaryoyu bırak.
   Son olarak dünyaya bak olaylara bak gizli bir elin sinsice yönlendirdiğini görmemek için o el olmak gerek

 2. Selam,

  Enteresan bir yaklaşım. , Farklı bir Bakış açısı senaryosu.

  Tıpkı Ozon tabakasının delinmesinde kullandığımız saç spreyi , parfüm , buz dolabı , klima …. daki kloroflorokarbon içeren gazlarını rol oynaması gibi.

  İnsanlar 100-200 m2 alanı ısıtmak için 20/30.000 btu kullanırken , Dünya atmosferinin ısısını iklimi değiştirecek kadar ısıtmak için ne kadar bir enerji kullanmak gerekir ?
  Patlayan yanardağlar . Irak suriye gibi ülkelerde petrol kuyularının ateşe verilmiş olması , Uzun süre yanan Ormanlar ve yangınları, Güneş patlamaları , Güneş ışınların geri yansıması …. yeterli olur mu ? ne kadar süre ile yanmalı ? ….vs..
  Her bir ısı kaynağının etki derecesi nedir ? Dünyanın bu ısınmayı nasıl absorbe ettiği ? ….gibi bir çok veriyi çıkarımlarla değerlendirmek gerek.
  Tıpkı Ozon tabakasının delinmesi gibi demem de ısınmaya sebep gösterilen Karbon salınımı kadar olmasa da KloroFloroKarbon salıyor olmamız.

  İyi de Atmosferde Ozon tabakasının en kalın olduğu nokta kutup bölgeleri.
  Kutup bölgesinde Ozonu delecek kadar KloroFloroKarbon salacak saç spreyi * parfüm buz dolabı klima veya sanayi mi var ? Serbest halde rastgele yoğunlukta salınımların bir bölge veya noktada ( kuzey Kutup bölgesinde ) toplanması garip gelmiyor mu ? Helede Ozon tabakasının en ince kısmın orta kuşak olduğu düşünüldüğünde neden en kalın noktada delinir ki ? Nükleer bomba testleri olabilir mi ? Haarp iklim kontrol testleri olabilir mi ? Füzyon testleri olabilir mi ?…..

  Ozon Tabakasının delinmesi de , İklim değişikliğine sebep ısı artışı da olağan gelmiyor.
  Bunu saç spreyi , parfüm gazı ile açıklayan mantık İklim değişikliğini araç çok kullanıyoruz sanayileşiyoruz diye açıklaması normal.
  Bu basitliğe inanmakta normal. Ben Anormal olduğum için bu basitliğe inanmıyorum. :))

  • Çok mükemmel nokta. Ozon tabakasındaki deliği farkeden başka biri çıkması beni sevindirdi. Dinazorlar 65 milyon yıl önce yaşamadı genetik değiştirme ile biz yaptık. Daha pek çok yalan var Ay da hava yoksa nasıl olurda Hilal yada Yarımayda karanlık kısım gölge halinde beliriyor gözle seçebiliyoruz.

 3. Ortada idda var ,bırakın kanıtı şüphe uyandıracak mantıklı bir hesap bile yok tamamen varsayımlar üzerinden yazılmış bir yazı.

  • İdda yok İddia var. Mantıklı hesap yapmadım çünkü kızıla kayma ile ışıktan hızlı giden galaksiler tespit ettiklerinde bilim damları formülü değiştirdi. Bilim lastik gibi. Hele evrim teorisine laf ederseniz.
   Örnek dna araştırmaları. Dna yı önce kimyasal olarak parçalayacak madde ile karıştırıp sonra santrifüj cihazında dakikada 40 bin devir hızla döndürüp parçalanmış dna üzerinden araştırıyorlar. Oysa den rna ve ara bağlar bir arada iken mantıklıdır. Veriler taşır. Bir Pc den anakartı alıp parçalayıp sonra o parçalardan yazılımı öğrenebilirmisiniz. Evet en az dna rna kadar önemli olan bağ proteinleri ne işe yarar asla araştırılmıyor.
   Mehmet bey ciddi yazsam profösör gelip eleştirecek bu halde en azından okunuyor.

 4. Bu ülkede deprem yaratan gemilerdem bahseden belediye başkanları var. Kimsenin araştırmak gibi bir derdi yok. 2.el bilgi alınır satılır.

  • çalışmalarım birinci eldir. özgündür. deprem yapan gemilerden belediye başkanı neden bahsetmesin. On yaşımdan beri kütüphaneye gider kitap okurum Düşmanlığı cahillerden değil okuyanlardan gördüm. Kanaatimce kişi ne kadar eğitimli ise o kadar cahil oluyor. Nedeni ise beynin merak ile değil uğraşı ile çalıştırılması.

 5. Sizin gibi görüşler olmasa bizim gibiler her söyleme inandırılacağız. Ve 3. Dünya ülkeleri daha fazla sömürülecek.
  Global dünyanın bilim adamları ısmarlama testlerle sözde küresel ısınma varmış gibi gösteriyorlar.
  Bunu yapmalarının nedenide toplu dünya hakimiyeti.

  • Zamanında Galileo dünya dönüyor dedigi için böyle garip karşılanmıştı :)
   Mümkün olmayacak kadar ütopik bir fikir degil.

   • Deniz Mühendis beyinler formül cetvel sitesi değil. İnşaat firması da Burada gayet rahat fikirler sunuyoruz. Yanlışsa düzeltiyoruz.
    Eleştirdiğin yanları yazarsan cevaplarım. Saygılarımla.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.