Paramedik Maaşları

2105
Paramedik Maaşları

Paramedik, son dönemlerin en gözde meslek dallarından bir tanesidir. Hayat kurtaran ve ilk müdahalenin yapılmasını sağlayan paramedik mesleği sayesinde hasta hastaneye götürülene kadar ilk işlemler yapılacak ve sorun her ne ise tespit edilecektir. Ambulanslarda ve acil serviste hizmet veren paramedik görevlileri ilk yardım yapmayı bilen ve bu alanda uzun yıllar eğitim alan kişilerdir. Sağlık teknikeri adı da verilen paramedik görevlileri sayesinde hastaların yalama tutunma ihtimali artmaktadır.

Bu denli önemli olan ve 4 yıllık lisans bölümü sayesinde yapılmaya başlanan bu meslek dalının maaşları birçok sağlık alanında olduğu gibi son derece yüksektir. Bu noktada kişinin lisans mı yoksa ön lisans mı okuduğu büyük önem taşımaktadır. Paramedik maaşları bu doğrultuda belirlenecek ve sağlık teknikerinin ne kadar tecrübeli olduğuna bağlı olarak şekillenecektir.

Paramedik

Paramedik ne iş yapar?

Paramedik görevlilerin ne iş yaptığı ve ne kadar maaş aldığı merak edilen sorulardandır. Paramedik görevlilerinin işi hayat kurtarmaktır. Ambulanslarla hizmet veren ve acil durumlarda hastaların hastaneye taşınmasını sağlayan bu görevliler ilk olarak sorunun ne olduğunu kesinleştirecek ve daha sonra gerekiyor ise hastaya ilk yardım yapacaktır. Bunun yanı sıra hastanın güvenliğini sağlayan ve ekibi yönlendiren paramedik görevlileri büyük farklara yaratacak ve hasta hastaneye yetiştirilene kadar gerekli olan her adımı gerçekleştirecektir. Genellikle doktorlar ile karıştırılan görevliler doktor değildir fakat bu alanda genel bir bilgiye sahiptir. Bu sayede çok sayıda insanın hayatının kurtarılması mümkündür. 24 saat uykusuz hizmet verilen ve daha sonra 2-3 gün tatil yapılan bu meslek uykuya dayanabilenler için idealdir.

Paramedik maaşları ne kadardır?

Paramedik maaşları azımsanamayacak kadar yüksek olan maaşlardır. Bu iş kolunda ilk kez hizmet verecek olan kişilerin maaşları bile son derece yeterlidir. Bu noktada kişinin daha önceden tecrübesinin olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Yeni başlayan görevlilerin paramedik maaşları 2.500 TL kadarken tecrübeli olan görevlilerin maaşları 3.500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Her geçen yıl biraz daha artan ve insanların bu meslek alanına ilgi duymasını sağlayan maaşlar birçok kişi için yeterli seviyededir. Bu yönü ile dikkat çeken meslek için gerekli olan lisans ya da ön lisans bölümünün okunması yeterli olacaktır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.