Ana SayfaBilim51. Bölge

51. Bölge

İnsanlık tarihinin en gizemli ve esrarengiz yerlerinden biri. Hepimizin eminim ki aklında bir sürü şey geziyordur. İnternette izlediğimiz ufolar, uzaylılar ve diğer açıklanamayan olayların hepsinin gerçeklikle ilişkisi var mı? Peki 51. bölgenin bu kadar esrarengiz bir yer olmasını sağlayan söylentiler mi yoksa gerçekten perde arkasındaki olaylar bütünü mü? Şimdi gelin saf ve arınmış bilgiler üstünden, gerçeklikle yakından ilişkisi olan bilgiler ile tartışmaya koyulalım.

timthumb.php
giriş batı kapısı – 51. bölge.

Amerika Bileşik Devletlerinin resmi açıklamasına göre 51.Bölge uçak ve düşman silahlarını inceleme, araştırma, analiz etme ve çözümler üretme merkezidir. Amerika’da bulunan Las Vegas’ın yaklaşık 153 km kuzeyinde Groom Gölü adı verilen göl ile Nevada ile çevrelenmiştir. Nevada da ABD de bir bölgedir. Yüz ölçümü olarak yaklaşık Lübnan kadar büyük bir yüz ölçüme sahiptir.

234234 861
51. bölgenin google earth’ten alınan en son görüntüsü – 2010

Fotoğraflara bakıldığı zaman birkaç küçük basit konteynırların olduğunu ve malzeme depolarının olduğunu görüyoruz. Bu aslında buz dağının görünen kısmı. Bu kısımın altında bulunan yani yerin alt tarafında da büyük bir yerleşkenin olduğu bazı tünellerle görülmüştür. Bu hemen hemen 76 km’lik alana sahip bölgenin etrafına hiç kimse yaklaştırılmamakta ve havadan hiçbir aracın geçişine izin verilmemektedir. Üstelik bu kadar güvenliğe rağmen izinsiz olarak giren her kimse güvenlik tarafından uyarılarak öldürülür. Bölgenin her tarafı kameralar ile çevrili olup, hassas hareket cihazları ile de radar kontrolleri yapılmaktadır.

area51 1768301a large transqvzuuqpflyliwib6ntmjwzwvsia7rsikpn18jgfkeo0
51. bölge görüş bölgesi – geçis yasaktır

Yıllardır uzaylıların uğrak yeri olarak anılan 51. Bölgenin Amerika ve tüm dünya ülkeleri tarafından hayret ve esrarengiz olayların merkezi olarak adlandırmasının ilk olayı sözde ya da özde olan Roswell Ufo Vakasıdır. İşte bu olayla birlikte 51. Bölge artık popülerliğini arttırdı ve insanlarının yaptığı filmlere dahi konu oldu. Fakat CIA olarak bilinen Amerika’nın gizli istihbarat örgütünün açıklamasına göre bu bölgenin uzaylılar ya da dünya dışı varlıklarla herhangi bir ilgisinin bulunmadığını aksine çalışanlar da dahil uzaylıların bir safsata olduğunu söylemektedir. Fakat bunların gerçekten inandırıcı olup olmadığı bir tartışma konusu.

59c7ed697152d831d0fee8de
51. bölgedeki peter hocket adlı uçak mühendisinin dünya dışındaki bir canlı ile sözde ya da özde fotoğrafı

1950’li yıllardan beri bölgede ufo olaylarının arttığı ve bu olayların neticesinde bazı uzaylıların bu bölgede tutulduğu hatta Roswell olayında ele geçirilen uzaylıların otopsisi yapılarak farklı elementlere sahip olduklarını ve bu elementlerle silah dahi yaptıkları tartışmalar içerisinde. CIA 51. bölgenin yalnızca 1955 yılına kadar olan raporlarını yayınladı. Bu döneme kadar U-2 adı verilen bir casus uçağının yapıldığını ve bu uçağın Sovyet Rusya’ya karşı kullanılan ve tehdit oluşturan ülkelere gönderilmek amacıyla oluşturulduğu açıklanmıştır. Fakat bunun bir kandırmacadan başka bişey olmadığını biliyoruz.

abd de u 2 tipi casus ucagi dustu 1474412849
u-2 casus uçağı

51. Bölge çalışanlarından, 2014 yılında hayatını kaybeden Boyd Bushman buradaki olaylarla ilgili bir video çekip yayınladı. Elinde bulunan fotoğraflarla anlattıklarını doğrulamaya çalışan mühendis çok kısa sonra hayatını kaybetti. Bushman bu bölgenin tamamen dünya dışındaki canlıların üzerinde çalışıldığı ve onların teknolojisinin nasıl kullanıldığını anlamaya çalıştıklarını hatta ellerinde dahi bazı uzaylıların olduğunu itiraf etmiştir. Lakin bu açıklamalardan sonra Bushman’a bunak ve deli tabirleri yapıştırılmıştır.

ufos with boyd bushman the last interview with boyd bushman 231689
bushman fotoğrafları canlı yayında gösteriyor.

Hatırlarsanız bu olayın benzeri 51. Bölgeden emekli olmuş yüksek fizik uzmanı Bob Lazar’ın yaptığı açıklamalarla örtüşmektedir. Lazar bölgede çok sayıda uzaylı cesetlerinin olduğunu bizim dahi giremediğimiz yerlerin bulunduğunu hatta saatte 8 bin km ile hareket eden uçakların yapıldığını ve test edildiğini ileri sürmüştür. Lazar, bu araçların 115 numaralı element numarasına sahip ne petrol ne de akışkan bir yakıt türüne benzemeyen bir maddeden yapıldığını iddia etmiştir.

j ufoer bob lazar
bob lazar araştırma yaparken enerji fiziği bölgesi – 51. bölge

Tüm bunlara rağmen 51. Bölge yetkilileri bu şekilde açıklama yapanların bu bölge ile hiçbir alakalarının olmadıklarını bu şekilde konuşanların casustan başka kimse olamayacağını belirtmiştir. Eski CIA direktörü Richard Helms görevini yürüttüğü yıllarda bir araştırmacının kaçırılıp 51.Bölgenin yanında bulunan Gloom Gölünde parçalanmış cesedinin bulunmasından sonra bu olayı gizlediklerini fakat olayın arkasında 51. bölge çalışanlarının olmadığını özellikle incelemeler yapıldığında farklı bir izle karşılaştıklarını söylemiştir. ( bakınız:-1- )

ufo
51. bölgeden taşınan bir ufo

Bunlar gerçek ve literatürde yazan olaylardır. Fakat bunların dışındaki hikayeler de vardır ki bunlar dehşet verici şekilde esrarengiz ve garip olaylardır. Bölgenin yerin altında doğru 21 kattan oluştuğunu ilk 4 katında mühendislerin ve fizikçilerin yoğun çalışmalar verdiği söylenmektedir. Genel konuları; ışınlanma ve yüksek fizik konularıdır. Bu inandırıcı geliyor. Çünkü bölge bir hava savunma bölgesidir. Fakat 4. kattan sonra diğer katlarda neler oluyor, neler dönüyor hiç kimse tarafından bilinmiyor. Bundan sonrası ise tamamen komplo teorileri ile dolu. Birçok Amerikalı araştırmacı diğer katlarda çalışanların insanlarımızdan olmadığını başka gezegenlerden araştırmacılar olduğunu söylemektedir. Özellikle şu söylediğimiz konuyu, bölgedeki bir kadının varlığı ile göstermeye çalışmışlardır. Nasıl yani bir kadın derken? Burada duralım en iyisi…

Mushab Bedirhan Andız
Mushab Bedirhan Andız
Matematik Araştırmacısı ve Yazar

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?