Ana SayfaAstronomi ve AstrofizikUzay Uçuşu Eğitim Programı

Uzay Uçuşu Eğitim Programı

Çok yakında sende uzay uçuşuna katılabileceksin fakat bunun için vücudunun bazı uzay uçuşu eğitim almaya ihtiyacı olacak. Bu haftanın başlarında, Waypoint 2 Space adlı ticari bir uzay uçuşu eğitim şirketi, bu bahar sonrası belirlediği programlara başlamak için FAA güvenlikli onayı aldı. Bu şirket özel uzay gemisi ile bir yolculuk hayalini gerçekleştirmek isteyenler için gerekli hizmetlerin ve programların büyümekte olan endüstrisine katılmıştır.

uzay uçuşu eğitim programı kampı
eğitim kampı

Uzay Uçuşu Eğitim Programı

Waypoint 2 Space’in çoklu seviyeli eğitim programı,sınırlandırılmış uzayda faaliyet gösterebilmesi için;

  1. yerçekimsiz alana adapte olabilmek,
  2. uygun elbise giymek

gibi temelleri içermektedir. Ve bu eğitim programı suborbital (yörüngealtı) eğitimle başlayarak Orbital (yörünge) eğitimi ile sonlamaktadır. Bu eğitimlerden Suborbital eğitimi, bir uzay uçuşu boyunca sıfır yerçekimli alanda 5 ile 7 dakikada katılımcının tam yarar sağlayabilmesi için kişiyi hazırlarken; Orbital eğitimi ise 2015’te olması planlanıp 7 haftalık bir süreçte öğrencilere uzay uçuşunun fiziksel ve psikolojik değişimleri ile nasıl başedilebileceğini göstermeyi amaçlamaktadır.

uzay uçuşu eğitim programı
uzay kampı türkiye

Fiyatı 45 bin dolar dolaylarında olabileceği düşünülmektedir ki bu fiyat Virgin Galactic’in bilet fiyatının yüzde 18 ‘i kadardır. Fakat başından sonuna kadar, astronot adayı eğitimleri, uzay için ayırtılmış bir bilete ihtiyaç duymamaktadır. Ve bu program şu anda NASA ile işbirliği yapan Houston’daki Johnson Uzay Merkezi’nin haricinde temellendirilmiştir.

Ahmet Özçelik
Ahmet Özçelik
Kısaca : Otomotiv Mühendisliği öğrencisi . Carsafetyteam kurucusu. Otomotiv sektörü yazılım ve donanım projeleri girişimcisi . Otomobil sporları meraklısı.

1 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?