Wuppertal Demiryolları

2040
Wupper Nehri
Wupper Nehri

Mükemmel ulaşım sistemleri masrafsız olabilir fakat diğer ulaşım çesitlerinin kullanılmasını önleyemez. Bugünlerde özellikle dünya çapındaki plansız ve hızlı büyüme bütün bu ulaşım çesitlerinin tek bir çözüm altında toplanması imkansız kılmaktadır. Başarması çok zor olmasına rağmen 1901 yılında Almanyanın Wuppertal eyaletinde bütün ulaşım sistemleri tek bir sistem altına toplanmıştır. Bu sorunlar için tek bir çözüm yeterli değildir fakat 100 yıldan fazla kullanılmıştır.

Wuppertal Demiryolları Nedir

Alman mühendis Eugen Langen tarafından 1894 de yapılan tramvay sistemleri her yıl ortalama olarak 25 milyon yolcu taşımaktadır ve her sene dünya çapından turistleri çekmektedir. Günümüzdeki demiryolu ortalama olarak 20 istasyondan ve 13.3 km den oluşmaktadır ve ortalama hız 60km/h’dır. Her vagon 24 metre uzunluğunda olup ortalama olarak 130 kişi taşıyabilir. Wupper Nehri ve Vadı Yolunda 8 ile 12 metre yükseklikte 30 dakika boyunca yapılan turlar yolculara müthiş bir manzara sağlamaktadır.

Wupper Nehri

wupper nehri

Eugen Langen

2. Dünya Savaşı sırasında yapılan bazı inanılmaz tren istasyonlarındaki tura göz atmak için videoyu izleyiniz. Bugünlerde bu istasyonlar dünya çapındaki yeni demiryollarının yapımında ilham kaynağı olmaktadırlar.

Yazımızı Beğendiniz mi?

Bilim konuları,mühendislik, sağlık,proje ve bilişim teknolojileri ağırlıklı makale ve haberlerin yer aldığı kaynak site olarak tanımlayabileceğimiz Mühendis Beyinlerın asıl amacı, kaliteli Türkçe içerik oluşturmak adına gayret göstererek, Türk internet mecrasına katkıda bulunmaktır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.