Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

1637
araba alırken nelere dikkat etmeli

Birincisi maddi durumunuz çok önemli ne kadar bütçeli bir araba almak istiyorsunuz. Biliyorsunuz günümüzde her evde arabaya olmaya başladı yani herkes de araba var yani her keseye göre araba var. İkincisi ise ikinci el veya sıfır tercihiniz ne yönde olacaktır. Üçüncüsü ise alacağınız arabada bulunmasını istediğiniz donanımlar. Tabi arabanın konforu ve rahatlığı da sizin tercihleriniz arasında olacaktır.

Alacağınız arabanın yakıtı da çok önemli ben sürekli dizel araba süren bir kullanıcıyım benzinli arabaya pek binmedim çünkü arabayı beslemek için değil de kendim gezmek için aldığımdan sürekli bir yerlerdeyim. Benzinli araç ve dizel araç arasında ki en önemli nokta bence yakıt tasarrufu benzinli bir arabayla 140 km hızla kaç km gidersin dizel arabayla kaç km gidersin? İşte bu cevap dizeli benim için bir adım daha yakınlaştırıyor bana tabii dizel araba benzinli araba kadar sessiz olmaz e olacak o kadar da tabii ki. Diyorsanız ki ben zaten senede 1000 km bile zor yaparım benzinli tercihiniz doğru eğer çok geziyorsanız dizel avantajlı bence.

araba alırken dikkat edilmesi gerekenlerBunlar da bir karar verdiyseniz şimdi verdiğiniz karardaki arabalarda eleme yapmakta. Sıfır bir araç alacaksanız maddiyatı tamamladıktan sonra pek bir sıkıntı olmaz yalnız ikinci el bir araba alacaksanız çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Peki, Araba alırken nelere dikkat etmeliyiz? Arabanın motorundan kazası var mı yok mu ve pazarlık yaptığınız kişinin tavırlarına kadar birçok şeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer bir boş yanınızı bulurda sizi kandırmaya çalışırsa çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu işin bir daha geri dönüşü olmaya bilir aman dikkat edin ve acele etmeyin. Çünkü çok güzel görünen bir araba çalıntı çıkabilir veya plakasını değiştirip size başka araba satıyor olabilirler. Bir keresinde hırsızlar arkadaşımın babasının arabasını çalıp tekrar ona satmaya kalkışmışlardı.

Her şeye karar verdikten sonra içinizde bir sıkıntı kalmadıysa o arabayı alabilirsiniz. Güle güle kullanın. Kimseyi çok iyi insan olarak görmeyin. Eğer görürseniz onlar sizi saf olarak görür ve kandırır.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.