ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Hatası Çözümü

1729
ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR facebook hatası

Merhabalar, bir üyemizin ricası üzerine bu yazım chrome da meydana gelen “ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR” hatası çözümü hakkında olacak. Bu hata ile daha önceden facebookta karşılaşmıştım. Tarayıcımın önbelleğini temizleyince düzelmişti ve daha sonra tekrar olmamış idi.

Google siteleri yani Gmail, YouTube, vb veya Reddit, Wikipedia, facebook ve Tumbler gibi siteleri ziyaret ederken ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası ile karşılaşabilirsiniz. Yapacağınız önbellek temizleme ve tarayıcı yeniden başlatma işe yaramaz ise bu söyleyeceklerim işinize yarayabilir.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Çözümü

1- Chrome tarayıcımıza bu adresi yapıştırarak protokolü aktif ediyoruz : chrome://net-internals/#events&q=type:SPDY_SESSION%20is:active

2009 yılından bu yana Google ” daha hızlı” olarak telaffuz edilen SPDY protokolünün üzerinde çalışıyor. SPDY, web sayfaların daha hızlı açılması ve sayfaların gecikme süresini azaltmak için HTTP’ye alternatif bir deneysel çözüm protokolüdür. Google, arama hizmetlerinin çoğu için SPDY özelliğini kullanır, Gmail, YouTube vb Google hizmetleri için chrome tarayıcısına bu protokol eklenmiştir.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR

2- Events penceresine tıklayarak açılan sekmeden “sockets” sekmesine tıklayınız. Veya tarayıcınıza chrome://net-internals/#sockets bu bağlantıyı kopyalayınız.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası

Açılan sayfadan “flush socket pools” bağlantısına tıklayınız. Bu işlemden sonra hata çözülecektir. Eğer hala sorun yaşayan olur ise yorum kısmından bizlere sorunu söyler ise yardımcı olmaya çalışırız.

Yazımızı Beğendiniz mi?
Önceki İçerikGök Cisimlerinin Yerleri Nasıl Belirlenir
Sonraki İçerikYerli Çizim Programı KediCAD ile Röportaj
Oğuzhan Mallı

Merhaba Ben Oğuzhan Mallı Mühendis Beyinler sitesinin kurucusuyum, Bir süre Karadeniz Teknik Üniversitesinde Elektrik ve Elektronik mühendisliği okuduktan sonra, yurtdışında eğitimime devam etmekteyim. Advanced seviyesinde İngilizce ve Rusça bilmekteyim. Yazılarımda yaptıklarımla, düşüncelerimle ilgili pek çok şey bulabilirsiniz. Yorumlarınız, düşünce ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Yalnızca “Merhaba, buralardaydım.” demek için dahi olsa vakit ayırıp bıraktığınız her bir yorum için çok teşekkür ederim. Bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.

2 Yorum

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.