GDO İçeren Tütünler

2443
gdo içeren tütünler

Sigara bağımlılığı tek başına yetmiyormuş gibi birde GDO İçeren tütünler çıktı… Natural News’in Colorado School of Mines Üniversitesi’nin yayınladığı bir rapora dayandırdığı haberine göre ABD menşeili sigara tütünlerinin %90′ında GDO kalıntılarına rastlanıyor, üstelik en öldürücü türünden. Araştırmacılar daha önce hiç bir yerde rastlamadıkları böcek ilacı kalıntılarına rastlamışlar bu tütünlerde.

Sigaranın içindeki 4000 ayrı kimyasal madde olması yetmiyormuş gibi bir de dünyanın Gdo devi Monsantonun en tehlikeli tarım ilacı kalıntıların sigara tütününde çıkması acaba insanları sigara konusunda bilinçlendirir mi?

Habere göre bilim adamları laboratuvarda ayrıca başka bakterilerin dnalarını tütün tohumlarına enjekte ediyormuş. Bütün bunların asıl hedefi tütün yapraklarını, tütüne zarar veren böceklerden korumak olduğu iddia ediliyor. NaturalNews’in iddiasına göre yanmakta olan sigara alevinin amonyuma batırılmış nikotin sayesinde insanın bu tarım ilacı kalıntılarını içlerine çekmesi sonucu sigara içenler bir türlü sigara bağımlılığında kurtulamıyormuş.

Organik anlamda saf tütün içenlerin hiç bir zaman sigara müptelaları gibi zavallı bir şekilde aynı marka sigaraya düşkün olmayışlarının sebebi bu olabilir belki de…

Ulusal Kanser Danışma Kurulu da kanser hastalığına karşı GDO’lu tütün uyarısında bulunmuştu.

Kurulun ifadeleriyle ;”Yurt dışından bu yıl 83 milyon kilo tütün ülkemize girmiştir. Bu tütünlerin çoğu GDO’lu tütün üretimi yapılan ülkelerden gerçekleştirilmiştir. Bu ciddi bir sorundur”

Sigara ve Sağlık Ulusal Komitesi (SSUK)

“Çok uluslu sigara üreticilerinin 1980’li yıllardan beri tütün bitkisinin genetiğini değiştirerek daha çok ürün elde etmek, nikotin düzeyini değiştirmek için çalışmalar yaptıkları, biyo-teknoloji firmaları satın aldıkları veya yeni biyo-teknoloji firmaları kurduklarının bilindiği”ni ,sigaralarda kullanılan tütün ve katkı maddelerinin de genetiğinin değiştirilmiş olabileceğini belirterek yiyecek maddelerine uygulanacak GDO kurallarının sigaralar için de geçerli olmasını istemişti.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.