Hemşirelik Maaşları

1353
Hemşirelik

Hemşire Nedir? Hemşire, genel anlamıyla doktor yardımcısı olarak kabul edilebilir. Hastaları, hastalıkları hakkında bilgilendiren, nasıl tedavi olacağı konusunda yardımcı olan, hastaların bakımını sağlayan ve önemli gelişmeleri izleyen kişilerdir.

Hemşirenin görevleri nelerdir?

Hemşirenin görevlerinden birkaçını sayacak olursak bunlar; hastaya bakacak olan doktora, muayene için hastayı hazırlar. Bu sırada hastanın temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olur. Gerektiği durumlarda ilk yardım tedavisi uygular. Serum işlemlerini yapar, kişideki yaraları temizler, ateş ve tansiyonu ölçer. Bunlar gibi birçok iş ile ilgilenir.

Hemşirelik Maaşları

Hemşire ne tür tıbbi araçlar kullanır?

Hemşire; ateş ölçer, tansiyon ölçer, oksijen tüpü, enjektör, ilaç, pansuman malzemeleri, ameliyat için gerekli olan malzemeler gibi birçok tıbbi araçları kullanabilir.

Hemşire olanların özellikleri nedir?

Hemşire adayları; genel olarak el becerisine ve üst düzeyde yeteneğe sahip, biyoloji, anatomi gibi alanlarda başarılı olan, yardımcı olmayı seven, soğukkanlı ve cesaretli olmaları gerekir. Bunlar en temel özelliklerin olmasıyla birlikte daha birçok özelliğinde bulunması gerekebilir.

Hemşireler nerelerde çalışır?

Hemşireler; özel veya devlet hastanelerinde, sağlık ocağı gibi yerlerde çalışabilirler. Çalışacakları yerlerin temiz olması gerekir. Hemşirelerin vardiyalı çalışırlar veya nöbete kalırlar

Hemşireler açıkta kalır mı?

Hemşireler sağlık alanında çalıştığı için, ülkemizde de sağlık alanında açık olduğu için işsiz kalma durumları yoktur. Sağlık alanında birçok eleman aranmaktadır.

Hemşire eğitimi nasıl alınır hangi üniversitelerde alınır?

Hemşire eğitimi, liselerde Sağlık Meslek Liselerinde hemşirelik bölümünde verilmektedir. Üniversitelerde ise hemşirelik yüksekokullarında ve sağlık yüksekokullarında bu bölümün dersleri verilmektedir.

Hemşirelik mesleğinin eğitim süreleri nedir?

Hemşirelik eğer lise de okunuyorsa 4 yıl, üniversitelerde ise aynı şekilde 4 yıldır. Hemşirelik dersleri uygulamalı ve teorik biçimdedir. Hemşireler genel olarak kimya, fizik, anatomi, biyoloji, ilk yardım gibi dersleri almaktadırlar.

2017 yılı hemşirelik maaşları ne kadardır?

2017 yılında hemşirelik maaşları 2016 yılına göre zamlanmış durumdadır. Lise mezunu hemşireler 2016 yılında 2900 lira civarında maaş almaktaydılar. 2017 yılının gelmesiyle birlikte 3000 civarı maaş almaktadırlar. Hemşirelik maaşları üniversite mezunlarında farklılık göstermektedir. Üniversite mezunu olan ve lisans eğitimi alan hemşireler 2920 lira civarı maaş almaktadırlar.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.