Ana SayfaMakine MühendisliğiHidrolik Ayna Fiyatları

Hidrolik Ayna Fiyatları

Hidrolik ayna fiyatları hidrolik aynanın çeşidine göre değişmektedir. Hidrolik ayna genel itibariyle cc torna ayna çeşitlerinden biridir. Makine bulunan sanayilerde iş parçalarını bağlamaya yarar. Bu aynaların hidrolik pnömatik ve hidrolik sıkma sistemi olmak üzere iki sistemi bulunur. Tezgahlara sabitlenme özellikleri bulunur. Böylelikle işlem yapılacak olan parçanın bağlanma işini oldukça kolaylaştırır. Farklı el ya da insan gücü kullanımı gerektiren ürünlerden özellikleri itibari ile ayrılmaktadır.

indus markt

Diğer aynalara kıyasla çok daha pratik ve basit bir kullanıma sahip olduğu bilinmektedir. Tek bir düğme ile parça bağlama işlemi kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu çeşit hidrolik aynalar, iş parçalarını sıkı bir biçimde sabitleme işini üstlenmektedir. Böylece talaşlı imalat işlemleri kolayca yapılabilmektedir. Aynı zamanda; daire, oval ya da farklı şekillerdeki parçaların işlenmesini sağlamaktadır. Sahip olduğu pek çok avantajlı nitelikleri dolayısı ile diğer ayna ürünlerinden ayrılmaktadır.

Hidrolik Torna Aynası

Hidrolik torna aynası imalat sanayisinde sıkça kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. Büyük teknolojik gelişmeler sonrası cc torna tezgahı bazında büyük ilerleme göstermiştir. Torna tezgahlarının ana parçalarından biridir. Dairesel bir forma sahiptir. Hidrolik torna aynalarında 2-3-4 tane sıkma ayakları yer almaktadır. İç yapısı oldukça sistemli bir biçimde aktiflik göstermektedir.

Sıkma kolu vasıtasıyla kanal boşluklarına sıkma ayakları oturmaktadır. Hidrolik turna aynasının kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Sıkma vidaları dengeli bir şekilde sıkılmalı,
  • Parçalarda yer alan salgı kontrol edilmeli,
  • Malzemenin sertliği doğrultusunda uygun sıkma pabuçları kullanılmalı,
  • Torna aynalarında düzenli olarak kontroller yapılmalı,
  • Merkezden oluşabilecek herhangi bir kaçıklığa izin verilmemelidir.

hidrolik ayna fiyatları

Hidrolik Torna Aynası Çeşitleri

Hidrolik torna aynası, kullanım alanına göre sınıflara ayrılmaktadır. Sahip olduğu çeşitlilik, farklı görevleri sembolize etmektedir. Hidrolik torna aynası çeşitlerinden ilki, 2 ayaklı hidrolik aynalardır. Bu aynalar; iki, üç ya da dört ayaklı olarak imal edilebilmektedir. Diğer bir model, pnömatik aynalardır. Bu torna aynasının diğer bir adı üç ayaklı aynadır. Son çeşit, manuel aynalardır. Hidrolik ayna bahsedilen çeşitlilikte farklı alanlarda faaliyet göstermektedir.

Konuk Yazar
Konuk Yazar
Konuk yazarlarımız tarafından sitemize yollanan yazılar bu hesaptan yayınlanmaktadır. İsimsiz yazı yayınlamak istiyorsanız iletişim bölümünden sizlerde yazılarınızı yollayabilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?