Ana Sayfaİnşaat Mühendisliğiİnşaat Mühendisliği Uzaktan Eğitim

İnşaat Mühendisliği Uzaktan Eğitim

İnşaat mühendisliği bölümünde uzaktan eğitim almamız aslında o kadar da zor değildir. Öğrencilerin bu anlamda derslere hakim olmalarını sağlamak amacıyla sürekli slaytlara katılmaları ders içeriklerini öğrenmeleri için sanal ortamda öğretici ve eğitici ders programlarını alıyorlar. Bu anlamda öğretim üyeleri asalında azalabilir. Bir işletme öğretmen sayısını arttırmanın yolu olmaktadır.

Kişiler aslında uzaktan eğitim sayesinde sanal ortamda dersleri öğrenecek belirli dokümanlar sayesinde aktif notları bilecektir. Konuyla alakalı olarak bilinçli olmaktadır. Üyeler kampüse gelmeden önce tüm dersleri uygulamalı olarak slaytlarda göreceklerdir. Uzaktan İnşaat mühendisi olmak kaçınılmaz ve son zaman gelişen tekniklerde oldukça önemli rol oynamaktadır.

Uzaktan Eğitim Web Tabanlı Ders Uygulamaları

Uzaktan eğitim son zamanlarda oldukça artış göstermektedir. Kişiler kampüse gelmeden yazılı sınavlarda başarılı oldukları takdirde problem olmadan eğitim sertifikası ve diploma alma şansını yakaladılar. Bu durum aslında oldukça başarılıdır. Son sistemde gelişen inşaat mühendisliği uzaktan eğitim sayesinde öğrencilerin kampüs dışında başarılılarının bir mekanizma altında yürütülmesine destek verici programlarıdır.

Çoklu ortamlarda animasyonlar, videolar, ders konuları özet anlatımları hocaların ses kayıtları derslerde olan tüm ayrıntılarıyla renkli anlatımları yapılır. Ayrıca geçmiş derslerin tüm özetleri kaçırılsa bile tekrardan alınır. Web tabanlı sistemde öğrencilere verilen İnşaat mühendisliği dersleri için her hocadan ayrı sistemle bağımsız dersleri almaya yardımcı üniversiteye bağlı öğrenci işlerinde olan bilgilendirmeler sayesinde sitelere giriş yapabileceğiz.

İnşaat Mühendisliğinde Uzaktan Eğitimin Katkısı

Uzaktan eğitim kişilerin kendi ikamet ettikleri şehrinden ayrılmadan inşaat mühendisliği uzaktan eğitim programlarında kayıtlı oldukları takdirde masraf olmadan aslında bulundukları yerde diploma almalarını sağlayan sistemdir. Bazı öğrenciler diplomalarını çift yapmaları amacıyla yazı derslerini uzaktan almaktadırlar. Maddi açıdan katkı sağlayacağı gibi aslında lisans eğitimlerine de ek sağlar.

Kariyer açısından oldukça eğitici ve öğretici sistemdir. Kişiler derse zamanında katılamasa bile geçmiş zamanı kontrol edebileceklerdir. Öğrencilerin örgün öğretimden farklı olarak aslında bir nevi açık öğretim sisteminde aldıkları ders planlaması olmaktadır. Kısa sürede ders kontrolleri yapılabiliriz. Aileler için kendi şehrinde eğitimini tamamlayan öğrenci statüsünde yer alan çocuklarına yurt burs gibi sorunları ortadan kaldırmaya yarayan bu sistem oldukça tercih edilen sistemdir.

Şeyma Keskin
Şeyma Keskin
Mustafa Kemal Üniversitesinde elektrik elektronik mühendisliği okumaktayım . Mühendis Beyinler'de tecrübelerimi sizler ile paylaşacağım.

3 Yorum

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Arıcılık Malzemeleri

Yeni Yazılar

Mühendislik Maaşları

Bunları Gördünüz mü?