İnternet ve Ağ Teknolojileri Bölümü

1624
internet-ve-ag-teknolojileri-bolumu

Bu yazımda internet ve ağ teknolojileri bölümü nedir sorusuna cevap arayacağız. İnternet ve bilgisayar üzerine teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet paylaşımı güvenliği ve bilgisayar ağlarını ve iletişim teknolojilerini öğrenerek meslek elmanı olmaktadırlar.

İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümü dersleri;

Bu bölüm öğrencileri 2 yıl eğitim almak zorunluluğundadır. İlk yıl 1. sınıf olarak Algoritma, Matematik, Bilgisayar, Haberleşme ve Türk Dili, Elektronik, Programlama, Ağ teknolojileri, veri tabanı dersleri alarak ilk yılı tamamlamaktadırlar.

İkinci yıl dersleri olarak Mesleki İngilizce dersleri, ağ sistemleri, Veri tabanı, Grafik ve Animasyon, Haberleşme, Sunucu Yöntemi, Tasarım ve Modelleme dersleri ile öğrenciler meslek elamanı olarak yetiştirilmektedir. Bu bölümü başarılı olarak bitirdikleri zaman dikey geçiş hakkına sahiplerdir. Bilgisayar mühendisliği, Matematik –bilgisayar bilimleri, Yazılım mühendisliği, Bilişim sistemleri ve Teknolojileri, Bilişim Mühendisliği, bilgisayar ve Enformasyon sistemleri gibi birçok bölümlere geçebilmektedirler.

internet-ve-ag-teknolojileri-bolumu-nedirİnternet ve ağ teknolojileri bölümü iş olanakları

İnternet ve Ağ teknolojileri alanın da birçok kurum ve kuruluşlarda iş olanakları olan ve çok geniş bir kapsama sahip bir bölümdür. İlk olarak asgari ücretle başlayacakları işleri zamanla daha üst limit de fiyatlara katlama şansına sahiptirler. Microsoft, HP ve Cisco gibi dünya firmalarına başvuruda bulunarak daha üst düzey görevlerde yer alabilirler.

Mühendislik yapabilir birçok Bilgisayar Mühendislik alanlarında çalışabilirler. Devlet Kadrolarında bilgi işlem alanlarında işlerde yer alabilirler. Bilgisayar dünyası ve ağ sistemleri sürekli yenilenmekte ve teknolojik olarak çok ilerlemekte olan bir sektördür.

Öğrenciler öncelikle bu işi severek yapmalıdır. Severek yapıldığı takdirde İş dünyasında birçok alana sahip olan firmalar ve kadrolarda iş alanı olarak birçok alan ve dal vardır. Bu bölümü bitiren kişiler en az asgari ücretle okulu bitirir bitirmez iş başı yapmaktadırlar.

Düşünceleriniz Nedir?

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız.
Lütfen isminizi buraya yazını.